programmas

Latvijā sekmīgi noslēdzas Globālā Vides izglītības fonda (FEE) Gadskārtējā Asambleja

No 14. – 17. jūnijam Latvijā, Liepājā norisinājās Globālā Vides izglītības fonda Ģenerālā Asambleja, pulcējot 47 valstu pārstāvjus no dažādu pasaules reģionu vides, tūrisma un izglītības organizācijām.Globālais Vides izglītības fonds (FEE) ir vadošā vides izglītības organizācijām pasaulē, pazīstama arī ar savām ekosertifikācijas programmām. Tā starptautiskā līmenī īsteno piecas programmas no kurām trīs ir vides izglītības jomā – Ekoskolas, Jaunie vides reportieri un Izzini mežu, savukārt divas programmas tiek īstenotas ekosertifikācijas jomā – Zilais Karogs un Zaļā Atslēga. FEE ir Apvienoto Nāciju organizācijas partneris vides izglītībā.
Asamblejas ietvaros norisinājās diskusijas par turpmāko vides izglītības programmu attīstību, tika izskatītas iespējas jaunu programmu uzsākšanai starptautiskajā līmenī, kā arī analizētas vides izglītības darba sekmes FEE programmās.
FEE tika uzņemtas Amerikas Savienotās Valstis, Apvienotie Arābu Emirāti un Uganda. FEE Valdē iekļuva Kipra un Velsa, vietas tajā saglabāja Nīderlande, Kanāda, Puertoriko, Dienvidāfrika un Dānija. Nākamā FEE Ģenerālā Asambleja norisināsies Ķīnas Tautas Republikā 2010. gada jūnijā.
Starptautiskie delegāti augstu novērtēja Latvijā paveikto vides izglītībā un vides aizsardzībā. Atzinīgi vārdi par paveikto konferences organizēšanā tika gan arī FEE pārstāvniecībai Latvijā – nodibinājumam „Vides izglītības fonds”, gan Liepājas pilsētai un konferences norises vietai – viesnīcai „Promenāde”.
Latvija ir pārstāvēta FEE kopš 1998 gada un patreiz īsteno visas piecas starptautiskās programmas.
Konferences norisi atbalstīja FEE International, Vides ministrija un Latvijas Vides aizsardzības fonds. Konferences partneri Asamblejas norises vietā – Liepājā – bija viesnīca Promenade Hotels.

visi jaunumi