programmas

Latvijas Ekoskolas parāda savu vides aktīvismu pasaulē

Pērnā gada 7. novembrī norisinājās pirmā Pasaules rīcības diena (World Days of Action), kuras ietvaros Latvija ieguva otro vietu kā aktīvāko Ekoskolu pārstāve, demonstrējot videi draudzīgas aktivitātes.

Pasaules rīcības diena ir Starptautiskā Vides izglītības fonda (Foundation for Environmental education) Ekoskolas programmas iniciatīva, kas aicina jauniešus būt par pārmaiņu ierosinātājiem vides ilgtspējas jautājumos un aktīvi rīkoties šo pārmaiņu sasniegšanā.

Stāsti, video un attēli no visas pasaules tika publicēti starptautiskajā Ekoskolu programmas mājaslapā: www.eco-schools.org/wda, lai skolēni un skolotāji varētu aplūkot cits cita veikumu un iedvesmoties tālākai rīcībai. Kopumā rīcības dienai reģistrējās 27 valstis, 739 izglītības iestādes un 322 462 dalībnieki visā pasaulē.

Latvijā rīcības dienā piedalījās 106 izglītības iestādes un vairāk nekā 25 tūkstoši skolēnu no visas valsts. Pasaules rīcības dienas organizatori apbalvotās valstis izvēlējās pēc izglītības iestāžu aktivitātēs iesaistīto dalībnieku skaita, kā arī reģistrēto dalībnieku un augšupielādēto darbu proporcijas. Pirmo vietu ieguva Portugāle, kurai sekoja Latvija, savukārt trešajā vietā ierindojās Rumānija.

Sagatavoja: Ilze

visi jaunumi