programmas

Latvijas Ekoskolās viesosies pazīstamais ASV lektors Džefs Rogge

No 28. līdz 31. martam Latvijas Ekoskolās viesosies starptautiski pazīstamais lektors no ASV Džefs Rogge (Jeff Rogge), stāstot par ūdens resursiem, piesārņojuma un piekrastes aizsardzības problemātiku. Semināros piedalīsies Ekoskolu programmā iesaistīto skolu skolotāji un skolnieki no visas Latvijas. Semināri notiks:

 

·         28.03.2011. Kuldīgas 2. vidusskolā, Jelgavas ielā 62, Kuldīgā,  plkst.11.00

 

·         29.03.2011. Olaines 2. vidusskolā, Skolas ielā 1, Olainē, plkst. 10.00

 

·         30.03.2011. Līvānu 1. vidusskolā, Rīgas ielā 101, Līvānos, plkst. 11.00

 

·         31.03.2011. Priekuļu vidusskolā, Priekuļos, Cēsu prospektā 46, plkst. 11.00

 

Atzīmējot Pasaules Ūdens dienas pasākumus Latvijas Dabas muzeja telpās 29. martā notiks arī publiskā lekcija Rīgā.

Džefs Rogge pārstāv organizāciju Chesapeake Bay Foundation (Česapīkas līča fonds, turpmāk tekstā CBF), kas, izmantojot radošus un drosmīgus risinājumus, cīnās pret Česapīkas līča un tā ieteku piesārņošanu, kā arī piekrastes aizsardzības jautājumiem. Viens no ļoti būtiskiem fonda darbības aspektiem ir uzņēmēju, lēmumpieņēmēju un sabiedrības izglītošana un informēšana par vides aizsardzības problēmām un to risinājumiem.

Džefs Rogge ir CBF izglītības departamanta vadītājs. Viņš savos semināros stāsta ne vien par slāpekļa piesārņojumu un tā sekām, kas rada problēmas ne vien Česapīkas līcī, bet daudzās ūdenstilpnēs visā pasaulē, bet arī dalās savā pieredzē par efektīvākajām metodēm vides izglītībā darbā ar skolas vecuma jauniešiem. Viņš pats, strādājot ar jauniešiem un bērniem, izmanto radošu pieeju un netradicionālus materiālus (dušas aizkarus, plastmasas rotaļlietas, kafijas biezumus un pārtikas krāsas), ar to palīdzību turpat uz vietas klasē veidojot atraktīvus uzkates modeļus, kas vienkāršā un saprotamā veidā demostrē piesārņojuma cēloņus, izplatību un sekas.

Ar līdzīgiem semināriem Džefs Rogge ir viesojies ne vien ASV skolās, bet arī daudzviet citur pasaulē. Pateicoties ASV vēstniecības atbalstam, nu šie semināri ir pieejami arī Latvijā.

 

Vairāk par Chesapeake Bay Foundation var uzzināt šeit: http://cbf.org/

Vairāk par Jeff Rogge vadītajiem semināriem: http://cbf.typepad.com/bay_daily/2009/04/environmental-education-road-trip.html

 

Informācija: Daniels Trukšāns 26349865

visi jaunumi