programmas

Latvijas labākajās peldvietās sāk plīvot Zilais Karogs

Uzsākoties vasaras sezonai Latvijas labākajās peldvietās sāk plīvot Zilais Karogs - pasaulē populārākā tūrisma ekosertifikācijas zīme. Karogs jau pacelts Jūrmalas Majoru un Jaunķemeru peldvietās, Engures novada Abragciema kempingā, kā arī Pāvilostas jahtu ostā.
 
Zilā Karoga pacelšanas pasākumi turpināsies 3. jūnijā, kad tas pirmo reizi tiks pacelts Jēkabpils pilsētas Radžu peldvietā. Tāpat arī 3. jūnijā Zilais Karogs sāks plīvot Daugavpils Lielā Stropu ezera peldvietā un peldvietā "Stropu vilnis".
4. jūnijā, arī pirmo reizi, Zilais Karogs tiks pacelts Kuldīgas pilsētas Mārtiņsalas peldvietā.
 
Sezonas atklāšanas un Zilā Karoga pacelšanas svētki turpināsies 5. jūnijā - Starptautiskajā Vides dienā, kad tas sāks plīvot Ventspilī un Liepājā. Savukārt spraigie sezonas atklāšanas pasākumi noslēgsies 12. jūnijā ar Zilā Karoga pacelšanu Rīgas Vakarbuļļu peldvietā.
 
Latvijā no Baltijas valstīm jau pagājušajā gadā plīvoja visvairāk ZK - vienpadsmit. Kopā pasaulē pagājušajā gadā Zilais Karogs plīvoja 2808 peldvietās un 650 jahtu ostās.
 
Zilā Karoga programma ir viena no piecām globālā Vides izglītības fonda (FEE International) programmām. Tā balstās uz 29 stingriem kritērijiem ūdens kvalitātes, vides pārvaldes, vides informācijas un izglītības, kā arī labiekārtojuma un servisa jomās. Latvijā FEE International pārstāv nodibinājums „Vides izglītības fonds”.
 
Zilā Karoga nacionālo žūriju vada Vides ministrs Raimonds Vējonis. Nacionālās žūrijas sastāvā ir Vides ministrijas, Veselības ministrijas, Satiksmes ministrijas, Sabiedrības veselības aģentūras, Latvijas Pašvaldību savienības, Tūrisma attīstības valsts aģentūras, Zēģelētāju Savienības, Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Hidroekoloģijas institūta, VAK un Vides izglītības fonda pārstāvji.

visi jaunumi