programmas

Latvijas piekrastē notiek Atkritumu Haizivs medības

Šomēnes, kampaņas Mana jūra ietvaros, visā Latvijas piekrastē norisinās bīstamā briesmoņa – Atkritumu Haizivs medības. Par spīti pieņēmumam, ka Latvijas pludmale ir nemājīga haizivīm, kampaņas rīkotāji kopā ar Zaļo jostu brīdina, ka pastāv pavisam reāls drauds, ka tieši šis nezvērs var sabojāt atpūtu pludmalē. Atkritumu Haizivi barojam mēs paši, izmetot atkritumus tiem nepiemērotās vietās, dabā vai pat pilsētvidē, kur tie pa kanalizācijas sistēmu var nonākt jūrā, un ne tikai sabojāt peldsezonas priekus, bet arī reāli apdraudēt jūras iemītniekus.
 
Kampaņas rīkotāji izsludina augstākās bīstamības pakāpi un aicina iedzīvotājus ievērot īpašu piesardzību un nebarot nezvēru, tādejādi neradot draudus sev un citiem.
 
32 dienu garumā kampaņas Mana jūra dalībnieki, kas 9. jūlijā uzsāka ekspedīciju gar visu Latvijas piekrasti, ik rītu piedalīsies Atkritumu Haizivs medībās – izmantojot ANO izstrādātu jūras piesārņojošo atkritumu datu apkopošanas metodoloģiju, tiks veikti jūras piesārņojošo atkritumu monitoringi, kuru dati palīdzēs veidot paliekošu statistiku, kas tiks izmantota, lai rosinātu uz konkrētām rīcībām jūras piesārņojošo atkritumu problēmas novēršanā Latvijā un valstīs ap Baltijas jūru.
 
Kampaņas mājaslapā www.manajura.lv visa mēneša garumā būs iespēja sekot Atkritumu Haizivs mednieka ziņojumiem,par pludmalēs atrasto Haizivs ēdienkarti un tās iespējamām atrašanās vietām.
 
Paralēli Atkritumu haizivs medībām, demonstrējot, ka Latvijas piekrastē ir arī labas un sakoptas vietas, sadarbībā ar Zilo karogu tiek izsludināta Piekrastes Balva, kuras tituls tiks piešķirts sakoptākai un iedzīvotāju iecienītākajai peldvietai. Savu vērtējumu par Latvijas labāko peldvietu kampaņas Mana Jūra mājaslapā jau nākamnedēļ varēs sniegt ikviens iedzīvotājs. Pēc peldsezonas beigām titula ieguvēju apbalvos ar mēbeļu dizaineru JUBKA un riteņu meistaru “Rīgas darbnīca” kopīgi radīto recycled atpūtas soliņu, kas simbolizē prieku un vēlmi uzkavēties sakoptā pludmalē.
 
Ar saukli Tīra jūra vieno kampaņas organizatori aicina ikvienu interesentu kaut uz vienu dienu pievienoties ekspedīcijā, lai apmeklētu zaļās nodarbības, radošās darbnīcas vai koncertus, kas notiek Mana jūra ietvaros. Pasākumu programma: www.manajura.lv
 

Vairāk informācijas:

Zane Ruģēna-Bojāre

Mana jūra publicitātes koordinatore

29326931

 

visi jaunumi