programmas

Latvijas zaļāko skolu tikšanās Ventspilī. Ekoskolu Vasaras forums 2018.

No 13. līdz 18. augustam Vides izglītības fonds ar Ventspils pilsētas domes atbalstu rīkos astoto Ekoskolu vasaras forumu. Pasākums notiks Ventspils Pārventas pamatskolā un pulcēs vairāk nekā 250 dalībnieku no Ekoskolām visā Latvijā.

Ekoskolu Vasaras forums ir viens no plašākajiem vides izglītības pasākumiem Latvijā, kurā tiekas aktīvākie Ekoskolu pārstāvji, lai paplašinātu zināšanas par aktualitātēm vides jautājumos, iegūtu ikdienā noderīgas prasmes un piedalītos vērtīgā pieredzes apmaiņā ar domubiedriem. Šī gada pasākuma centrālās tēmas būs dabas daudzveidība, klimats, āra izglītība, jūra un piekrastes piesārņojums, kā arī jauniešu aktīvisms un līdzdalība.

Forums notiks 2 daļās: no 13. līdz 15. augustam Ventspilī pulcēsies Ekoskolu pedagogi, savukārt no 15. līdz 18. augustam – aktīvākie Ekoskolu jaunieši. Pasākuma izglītojošajā daļā eksperti no Pasaules Dabas Fonda, LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes, Dabas aizsardzības pārvaldes, biedrības homo ecos: un Vides izglītības fonda stāstīs par tādām tēmām kā dabas daudzveidība un klimata pārmaiņas, ārtelpu izglītības nozīme un plānošana, vides izglītība un kompetenču pieeja, Baltijas jūra un piekrastes zonas piesārņojums, jauniešu grupu motivēšana un pasākumu plānošana u.c. Praktiskajās nodarbībās dalībniekiem būs iespēja uzlabot tādas pasākumu organizēšanai vērtīgās prasmēs kā video un plakātu veidošana un publiskā runa. Zaļākai ikdienai savukārt noderīgas būs videi draudzīgu maltīšu, audumu otrreizējās izmantošanas un vaskadrānu darināšanas nodarbības.

Foruma laikā notiks arī publisks atkritumu monitoringa pasākums Staldzenes pludmalē, kas veltīts Latvijas simtgades pasākumam – iniciatīvai “Piekrastes Tīrrade”. Monitoringa laikā dalībnieki uzskaitīts atkritumu daudzumu piekrastē, lai iegūtu informāciju par jūras piesārņojošo atkritumu problemātiku. Gan pedagogi, gan jaunieši foruma noslēgumā apmeklēs Kurzemes Democentru, kur interaktīvās ekspozīcijās iepazīsies ar dabas zinātnēm saistītiem jautājumiem.

Lai iespējami samazinātu paša pasākuma ietekmi uz vidi, forumā netiks izmantoti vienreizlietojamie trauki un tiks uzmanīts, lai atkritumu daudzums būtu pēc iespējas mazāks un arī enerģijas resursi tiktu izmantoti pēc iespējas efektīvāk. Tāpat arī pasākuma dalībnieku ēdināšana būs organizēta iespējami videi draudzīga, tāpēc tiks samazināts dzīvnieku izcelsmes produktu daudzums.

Forumā pārstāvēto skolu saraksts pieejams šeit

Pasākumu organizē Vides izglītības fonds sadarbībā ar Ventspils pilsētas domi, Ventspils Pārventas pamatskolu un Kurzemes Democentru. Ar SIA “NMS RIGA” atbalstu foruma laikā būs pieejams “LUCART” higiēnas papīrs, kas ir iegūts no pārstrādātām tetrapaku celulozes šķiedrām, savukārt SIA “Purenn” foruma vajadzībām nodrošinās videi draudzīgāku sadzīves ķīmiju. Ekoskolu programmas darbību atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds.

Par Ekoskolu programmas īstenošanu Latvijā ir atbildīgs Vides izglītības fonds (VIF), pasaules vadošās vides izglītības un neatkarīgās tūrisma ekosertifikācijas organizācijas Foundation for Environmental Education (FEE International) pārstāvis, kas Latvijā nodrošina visu starptautisko FEE programmu – Zilais Karogs, Zaļā Atslēga, Ekoskolas, Jaunie vides reportieri, Izzini mežu - īstenošanu vai pārraudzību.

 

Informāciju sagatavoja – Ilze Rušmane, ilze.rusmane@videsfonds.lv

Ekoskolu Vasaras foruma koordinators – Edmunds Cepurītis, 26330586

Plašāka informācija par Ekoskolu programmu – Daniels Trukšāns, 26349865

Vides izglītības fonda darbību Latvijā atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds projekta “FEE International programmu īstenošana Latvijā 2018.gadā" ietvaros.
visi jaunumi