programmas

Līdz kampaņai "Mana jūra" vairs tikai divas nedēļas!

Jau pavisam drīz, 27.jūnijā, sāksies Baltijas jūrai veltīta sociālā kampaņa „Mana jūra”, kuras ietvaros tās dalībnieki dosies 500 km garā izpētes pārgājienā gar Baltijas jūras piekrasti. Kampaņā aicināts pievienoties ikviens interesents, lai kopīgi dokumentētu, izzinātu Baltijas jūras piekrastes problēmas un informētu par to sabiedrību.

Kampaņa ir viena no aktivitātēm Latvijā, Igaunijā, Somijā un Zviedrijā uzsākta projekta MARLIN ietvaros. Ar jūras un piekrastes problēmām regulāri saskaras gan starptautiskās organizācijas, gan vietējās pašvaldības un katrs, kas kaut reizi gadā iziet jūras krastā. Izskalotie un atstātie atkritumi apdraud savvaļas dzīvniekus un ekosistēmu, palielina izmaksas tīru pludmaļu uzturēšanai, kā arī nelabvēlīgi ietekmē tūrismu un brīvā laika pavadīšanas iespējas.
Sociālo kampaņu „Mana jūra” organizē Vides izglītības fonds ar mērķi pievērst ikviena indivīda un arī atbildīgo lēmējinstitūciju uzmanību Baltijas jūras problēmām. Organizatori aicina ikvienu sniegt informāciju par kādu zināmu nelikumīgu rīcību piekrastē, vai tieši otrādi – labu risinājumu vai piemēru kā piekrastes teritorijā iespējams saimniekot, neapdraudot tās dabas vērtības. Kā arī vienkārši piedalīties ekspedīcijā un publiskajos pasākumos Liepājā un Ventspilī.
Šobrīd savu dalību kampaņā apstiprinājuši tādi sabiedrībā zināmi cilvēki kā mūziķis Kārlis Kazāks, dramaturģe Lelde Stumbre, žurnāla „Vides vēstis” galvenā redaktore un žurnāliste Anitra Tooma u.c.
Kampaņas ietvaros Liepājā un Ventspilī notiks publiskie pasākumi, kuros tiks rādīta populārā zviedru žurnālista Folke Ryden pētnieciskās, dokumentālās filmas par Baltijas jūru, kā arī notiks diskusijas un lekcijas. Publiskajos pasākumos plānota arī neformālā daļa, kurā uzstāsies gan uzaicināti mūziķi un mākslinieki.
Dokumentālo filmu autors Folke Ryden 13. Septembrī viesosies Rīgā arī pats personīgi ar kampaņu „Modinātājs Baltijas jūrai” (A wake up tour – Baltic Sea waste campaign 2012), kuras laikā notiks semināri, tikšanās ar žurnālistiem un iesaistītajām lēmējinstitūcijām par Baltijas jūras problēmām un zemākajos ūdens slāņos atrodamo piesārņojumu un atkritumiem.
Visiem interesentiem, kuri vēlas pievienoties kampaņai „Mana jūra” kā dalībnieki, brīvprātīgie palīgi, uzzināt par grafiku vai kādu citu informāciju, sazināties ar Vides izglītības fondu, rakstot ilze.grunska@zemesdraugi.lv
Sociālā kampaņa "Mana jūra" norisinās starptautiska projekta MARLIN ietvaros, kas tiek īstenots ar Centrālās Baltijas Programmas (Central Baltic Programme) atbalstu.
Vairāk par Vides izglītības fondu: www.videsfonds.lv
Twitter: @videsfonds
Kā arī seko līdzi Facebook.com un draugiem.lv
Informāciju sagatavoja: Ilze Grunska

visi jaunumi