programmas

Lielās augu medības aicina skolas uz dabas izzināšanas konkursu

Vides izglītības fonds izsludina iespēju visām skolām piedalīties konkursā par dabas nodarbībām. Iespējams piedalīties divās konkursa sadaļās – nodarbību plānu un fotogrāfiju konkursā. Nodarbību plānu sadaļā iespējams iesūtīt jaunas, interesantas idejas pirmsskolu un sākumskolu vecuma bērnu nodarbībām dabā. Tāpat iespējams iesūtīt konkursam fotogrāfijas, kurās attēlotas dabas nodarbības (tās var būt gan pašu sagatavotas, gan projekta materiālos balstītas).

Šobrīd tiek izsludināti pirmie trīs konkursa posmi darbu iesūtīšanai:
no 20. marta līdz 15. aprīlim;
16. aprīlis – 15. maijs;
16. maijs – 15. augusts (konkurss pirmsskolu vecumam).

Konkursa darbi jāiesūta katrā no periodiem uz e-pastu – lelde.vaivode@zemesdraugi.lv

Šajos trīs periodos konkursā var piedalīties arī skolas, kas nedarbojas projektā, taču no rudens piedalīties varēs tikai skolas, kas pieteikušās dalībai projektā “Lielās augu medības”.

Labākie materiāli, kā arī citas aktualitātes tiks publicētas Facebook lapā Lielās augu medības.

Konkurss noritēs izvēloties labākās no iesūtītajām fotogrāfijām un nodarbību plāniem katrā posmā. Sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi konkursa uzvarētāji aprīlī un maijā saņems iespēju dabas speciālista vadībā iepazīt kādas tuvumā esošas aizsargājamās dabas teritorijas īpašās vērtības, kā arī bezmaksas ekskursijas Līgatnes dabas takās jaunākajiem skolēniem. Labākās no atlasītajām fotogrāfijām un nodarbību plāniem tiks apkopotas, lai popularizētu dabas izglītību sākumskolas vecumā visās Latvijas skolās.

Projekts "Lielās augu medības" paredzēts sākumskolas un pirmsskolas vecuma bērniem vienkāršā un aizraujošā veidā iepazīstinot ar skolas apkārtnē sastopamajiem augiem un to mijiedarbībām ar apkārtējo dabu. Lai atbalstītu pedagogus, tiks sagatavoti mācību materiāli, kas palīdzētu skolotājiem iekļaut bioloģisko daudzveidības tēmu mācībās.

Projektā piedalās skolas no 10 valstīm (Vācija, Īrija, Slovēnija, Turcija, Dānija, Spānija, Itālija, Polija un Latvija), kurās tiek īstenota Ekoskolu programma.

Vairāk informācijas par Lielajām augu medībām un to materiālus var atrast projekta sadaļā šeit

Lielās augu medības balstītas Vides izglītības fonda (FEE) izglītības principos un Kjū karaliskā botāniskā dārza (KEW) resursos. KEW ir mājvieta pasaulē lielākajai un daudzveidīgākajai augu un sēņu kolekcijai.
Projekts īstenots ar Toyota Fund for Europe finansiālu atbalstu.visi jaunumi