programmas

Mana jūra 2014 – atvaļinājuma sajūta piekrastē

Ar mērķi izzināt, iepazīt un iemīlēt Latvijas piekrasti no 1. jūlija līdz 1. augustam jau trešo gadu notiks Vides izglītības fonda kampaņa Mana jūra 2014. Visu jūliju ekspedīcijas ietvaros visā Latvijas piekrastē notiks bezmaksas publiski koncerti, radošās darbnīcas, zaļās nodarbības un noskaņu vakari, uz kuriem aicinām pilsētniekus, ģimenes ar bērniem un vietējos iedzīvotājus, lai jūlijs pārvērstos dabai draudzīgā atvaļinājumā.

Mana jūra muzikālie notikumi. 5. jūlijā Liepājā Tējas istabā - Mana jūra pārsteidz radošās un gleznošanas darbnīcas, ko papildinās muzikālās apvienības Kaktiņš un Stūrītis noskaņu koncerts. 11. jūlijā Ventspils Starptautiskajā Rakstnieku un tulkotāju mājā skanēs jūras piedzīvojumu dienasgrāmatas stāsti un mūziķa Arnolda Kārkļa ģitāra. 13. jūlijā Ovīšu bākā īpašs baudījums mūzikas gardēžiem būs arfistes Elizabetas Lāces īpaši radīts koncerts/performance Cilvēks pasaules krastā. Vidzemes jūrmalā Mana jūra skanēs 29. jūlija vakarā, kad pie Lauču akmens ugunskura muzicēs mūziķi Jēkabs Zemzaris un Jānis Līde. Savukārt ekspedīcijas noslēgumā, 1. augustā Ainažos, viesnīcas Helmi pagalmā aicinām uz īstu zaļumballi pūtēju orķestra Enkurs vadībā.

Mana jūra sportiskie notikumi. Sestdien, 26. jūlijā Rīgā Ķīpsalas pludmalē pie Vanšu tilta notiks volejbola draudzības spēles Tīra jūra vieno, ko papildinās ģimenei draudzīgi notikumi – Mana jūra pārsteidz radošās darbnīcas, kā arī aizraujoša nodarbība par ūdeni.

Mana jūra zaļās nodarbības. Dzintara kolekcijas iepazīšana Akmeņraga bākā, uzrāpšanās Užavas bākā, astronomijas nodarbība pie Miķeļtorņa, autentiskas lībiešu sētas izzināšana Mazirbē, sklandraušu cepšana un rīta jogas nodarbība Kolkā, pludmales bagātību meklēšana Lilastē. Šie un vēl citi piedzīvojumi un tikšanās ar jūrai draudzīgiem cilvēkiem ik dienas būs pieejami ekspedīcijā Mana jūra 2014, kas ir pirmā kampaņa Latvijā, kas tiks sertificēta ar Zaļā pasākuma sertifikātu (Vides izglītības fonda jaunākā programma).

Īpaši šogad Mana jūra aicina uz ikdienas rūpēm par piekrasti. Ar saukli Viens divi trīs, viss ir tīrs aicinām ikkatru ikdienā veikt Mazo talku - vienkārši pacelt atkritumus visapkārt, - pilsētā, piekrastē, piemājas dārziņā. Efektīvs veids, kā parūpēties par kvalitatīvu atpūtu tīrā vidē.

Pievienoties ekspedīcijas komandai bez vecuma, dzimuma un jebkādiem citiem ierobežojumiem var jebkurā ekspedīcijas dienā. Grafiks un pieteikšanās: www.manajura.lv. Starts 1. jūlijā Rīgā (braucam uz Nidu), finišs – 1. augustā Ainažos.

Mana jūra 2014 virtuālajos viļņos
www.manajura.lv;
https://www.facebook.com/tirajuravieno;
https://twitter.com/Videsfonds;
www.videsfonds.lv

Informāciju sagatavoja Ance Krieviņa,
Mana jūra 2014 komunikācijas viļņi
ance.krievina@zemesdraugi.lv, t. 26665820

Kampaņu "Mana jūra 2014" īsteno Vides izglītības fonds ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu
Vides izglītības fonda darbību finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija projekta „Zaļais izrāviens - Vides izglītības fonda darbības stiprināšana“ ietvaros

     

visi jaunumi