programmas

Mana jūra 2014 finišē Vidzemē!

Vērienīgākā piekrastei veltītā vides kampaņa/ekspedīcija Mana jūra ir sasniegusi Vidzemes jūrmalu. Pēc Rīgas jūras līča posma, kur kampaņas dalībnieki Apšuciemā, Engurē un Daugavgrīvā reģistrēja līdz šim visvairāk jūras piesārņojošo atkritumu vienību, Vidzemē Mana jūra aicina uz ainaviski bagātu pārgājienu, dabai draudzīgiem notikumiem ar ekskluzīvu programmu ekspedīcijas noslēguma posmā Kuiviži – Ainaži 1. augustā. Visi Mana jūra publiskie pasākumi ir bezmaksas. 
Jau šovakar, 29. jūlijā, gan vietējo pilsētu iedzīvotājus, gan rīdziniekus aicinām izrauties no ikdienas ritma, jo pl. 19:00 pie Lauču akmens kempingā Vidlauči muzicēs kokles virtuozs Ansis Jansons. "Koklei ir tāds knifs - tā dod īpašu brīvības un tādu kā lidojuma izjūtu. Kokles spēle dod adrenalīnu, tās laikā zūd stress un rodas izjūtas, ko nevari aprakstīt vārdos," stāsta Ansis. 
Rīt un parīt, 30. un 31. jūlijā, turpināsies pārgājiens, kā arī jūras piesārņojošo atkritumu monitoringi un Mazās talkas posmos Lauču akmens – Veczemju klints – Kuiviži. Piektdien, 1. augustā, ir ekspedīcijas noslēguma posms Kuiviži – Ainaži. Maršruts http://www.manajura.lv/lv/marsruts/
Piektdien no pl. 12:00 sarūpēta aizraujoša un praktiska Zaļā nodarbība, ko vadīs Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta sabiedriskā monitoringa vadītāja Inta Soma. Savukārt pl. 17:00 dalībnieki tiks svinīgi sagaidīti uz Ainažu mola sarkanā paklāja, lai pateiktu paldies ikvienam par rūpēm par tīru jūru. Vakara gaitā turpināsies Mana jūra pārsteidz radošās darbnīcas, kā arī vakara kulminācija – zaļumballe kopā ar orķestri Enkurs viesnīcas Helmi pagalmā pl. 21:30. Mīļi aicinām svinēt ekspedīcijas Mana jūra 2014 noslēgumu kopā ar mums!
Par dalību ekspedīcijas komandā (brokastis, pusdienu maizītes, vakariņas, transports, kas līdz nākamajam posmam nogādā mantas) ir jāveic līdzmaksājums 3 eiro apmērā par diennakti.
Mana jūra 2014 sākās 2. jūlijā uz Lietuvas/Latvijas robežas. Katrā posmā dalībnieki veic jūras piesārņojošo atkritumu situācijas izvērtējumu, Mazo talku, kā arī padziļinātu piekrastes apsaimniekošanas situācijas izpēti. Sekot līdzi piekrastes piesārņojuma datiem var Vides izglītības fonda Twitter kontā https://twitter.com/videsfonds
Pieteikties ekspedīcijai var www.manajura.lv vai zvanot ekspedīcijas vadītājam Uldim Moram (t. 26440598). 
Mana jūra 2014 virtuālajos viļņos www.manajura.lv; https://www.facebook.com/tirajuravienohttps://twitter.com/Videsfonds; www.videsfonds.lv
Informāciju sagatavoja Ance Krieviņa, Mana jūra 2014 komunikācija, ance.krievina@zemesdraugi.lv, t. 26665820

Mana jūra 2014 atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds, Sabiedrības integrācijas fonds, Ventspils, Liepāja. Mana jūra 2014 radošie un garšu atbalstītājikartons.lv, mākslas veikals Zīmulis un Ota, veikals Dabas dobe, kā arī Mana jūrasirsnīgie draugi jau otro gadu - labdarības veikals Otrā Elpa.

      

visi jaunumi