programmas

Mana jūra 2014 publiskos piekrastes netīrākās un tīrākās vietas

Pirms diviem mēnešiem mēs pakojām mantas, lai dotos Baltijā vērienīgākajā piekrastes izzināšanas, iepazīšanas un iemīlēšanas ekspedīcijā jau trešo gadu pēc kārtas, kas sākās 2014. gada 2. jūlijā Nidā. Pirms mēneša, 1. augustā, gluži kā filmu zvaigznes mēs finišējām uz Ainažu pludmales sarkanā paklāja. Gandarīti, laimīgi un ļoti pārsteigti. Jo jūras piekraste šogad šķita pārāk netīra. 
Šobrīd jūras piesārņojošo atkritumu situācijas dati, kuru vākšanā piedalījās ikviens kampaņas dalībnieks, ir apkopoti, un tos oficiāli paziņosim preses konferencē trešdien, 3. septembrī pl. 11:00 Vides izglītības fonda birojā Rīgā, Lapu ielā 17, 2. stāvā. Sumināsim arī Piekrastes balvas ieguvēju – to peldvietu, kuru par mīļāko interneta balsojumā vietnē www.manajura.lv no 28. jūlija līdz 1. septembrim atzinuši iedzīvotāji. 
Bez tīrāko un netīrāku Baltijas jūras Latvijas piekrastes TOP`u publiskošanas konferencē Vides izglītības fonda (kampaņu Mana jūra iniciators un rīkotājs) vadītājs Jānis Ulme atklās arī plašāku problēmu, kas, pateicoties Mana jūra 2014 fiksētam videomateriālam, pavērusies piekrastes kāpu izbraukāšanas jomā un ir aktuāla visā Latvijas piekrastes teritorijā.
Tāpat arī Vides izglītības fonda un Mana jūra 2014 komanda teiks lielu paldies ikvienam, kas šogad pielika savas rokas un enerģiju, lai piedalītos jūras piesārņojošo atkritumu monitoringā, Mazajā talkā un citās Mana jūra 2014 aktivitātēs. 
Priecāsimies Tevi sastapt preses konferencē un atbildēt uz Tevi interesējošiem jautājumiem klātienē! Turklāt nekas vēl nav beidzies, Mana jūra turpinās un turpināsies arī nākamgad.
Mana jūra 2014 sākās 2. jūlijā uz Lietuvas/Latvijas robežas, ekspedīcija finišēja 1. augustā Ainažos pie Igaunijas robežas. Katrā posmā dalībnieki, kuru skaits ik dienu bija apmēram 15, veica jūras piesārņojošo atkritumu situācijas izvērtējumu, jauno ikdienas iniciatīvu Mazā talka, kā arī padziļinātu piekrastes apsaimniekošanas situācijas izpēti. Piekrastes piesārņojuma dati par visu ekspedīcijas laiku tika publiskoti un aizvien ir atrodami Vides izglītības fonda Twitter kontā https://twitter.com/videsfonds
Mana jūra 2014 virtuālajos viļņos www.manajura.lv; https://www.facebook.com/tirajuravieno; https://twitter.com/Videsfonds; www.videsfonds.lv

Informāciju sagatavoja Ance Krieviņa, Mana jūra 2014 komunikācija, ance.krievina@zemesdraugi.lv, t. 26665820
"Mana jūra" atbalsta Latvijas Vides aizsardzības fonds


Vides izglītības fonda darbību atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija projekta “Zaļais izrāviens – Vides izglītības fonda darbības stiprināšana” ietvaros.

visi jaunumi