programmas

“Mana jūra” aicina uz preses konferenci par piekrastes tīrību un risinājumiem tās uzlabošanā

Ceturtdien, šī gada 2. augustā, plkst. 10:00 Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) telpās, piedaloties arī ministram Kasparam Gerhardam, VARAM un Latvijas pašvaldību savienības pārstāvjiem, norisināsies kampaņas “Mana jūra” noslēguma preses konference, iepazīstinot ar šī gada piekrastes atkritumu piesārņojuma izpētes rezultātiem, jau paveikto un vēl risināmo piekrastes tīrības uzlabošanā.
 
Kā katru gadu kampaņas “Mana jūra” zaļā ekspedīcijas laikā vairāk kā 40 vietās saskaņā ar ANO Vides programmas izstrādātu metodoloģiju ir veikti jūras piesārņojošo atkritumu izvērtējumi. Monitoringu mērķis ir apkopot un pēc tam analizēt iegūtos datus, citiem vārdiem – izmantot tos pētnieciskiem nolūkiem, lai apzinātu no kurienes, kā un kāda veida atkritumi nonāk piekrastē un meklētu risinājumus jūras piesārņojošo atkritumu problēmas novēršanai.
 
“Šogad, kad kampaņas izvērtējumi norisinājās tūrisma sezonas pīķa apstākļos, varam novērot apstiprināmies savā ziņā paradoksālu tendenci,” atzīst kampaņas “Mana jūra” eksperts Jānis Ulme, “Pašvaldību ieguldījums pludmaļu apsaimniekošanā ir palielinājies, tomēr tās kļūst aizvien netīrākas. Tas nozīmē, ka steidzami nepieciešami sistēmiski risinājumi jau valsts politikas līmenī.”
 
Preses konferencē tiks prezentēti kampaņas “Mana jūra” 2018. gada atkritumu monitoringu izvērtējumu galīgie rezultāti – konstatētais atkritumu apjoms piekrastē, tendences, atkritumu frakciju īpatsvara dinamika, tīrāko un netīrāko pludmaļu topi.
 
Preses konferencē piedalīsies vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards, VARAM un Latvijas Pašvaldību savienības pārstāvji, prezentējot arī iesaistīto pušu paveikto un plānoto jūras piesārņojošo atkritumu problēmas mazināšanai.
 
 
Par kampaņu “Mana jūra”
 
Vides izglītības fonda rīkotā kampaņa "Mana jūra" notiek jau kopš 2012. gada un tā tika uzsākta ar mērķi pievērst sabiedrības uzmanību jūras piesārņojošo atkritumu problēmai. Kampaņa tiek īstenota sadarbībā ar plašu partneru loku Latvijā un citās valstīs – valsts pārvaldes institūcijām, pašvaldībām, NVO, kā arī ar starptautiskajām institūcijām un izpētes institūtiem. Kampaņas atpazīstamākā iniciatīva ir zaļā ekspedīcija Mana jūra.
 
Kampaņa Mana jūra ir guvusi augstu novērtējumu gan nacionālā, gan starptautiskā mērogā, saņemot tādus prestižus apbalvojumus kā
Vides zinātnes balva (2012), Latvijas Ārstu biedrības Veselības gada balva (2016), Energy Globe Award Latvia (2017) un starptautiskā Baltijas jūras fonda (Baltic Sea Fund) balva (2018). 

Kampaņu “Mana jūra” šogad atbalsta LVAFA, Norvēģijas vēstniecība un “EEA grants”.
 
 
Par Vides izglītības fondu

Vides izglītības fonds (VIF) ir pasaules vadošās vides izglītības un neatkarīgās tūrisma ekosertifikācijas organizācijas Foundation for Environmental Education (FEE International) pārstāvis. Latvijā VIF nodrošina visu starptautisko FEE programmu - Zilais karogs, Zaļā atslēga, Ekoskolas, Jaunie vides reportieri, Izzini mežu - īstenošanu vai pārraudzību. Jau septīto gadu VIF īsteno arī nacionāla līmeņa vides kampaņu “Mana jūra”, kuras ietvaros katru vasaru notiek zaļā ekspedīcija.

visi jaunumi