programmas

Mana jūra jau devīto gadu!

Vasaras kampaņa, kuras laikā notiks ikgadējie jūras piesārņojošo atkritumu monitoringi, uzsāksies jau 15. jūlijā. Arī šogad aicināti piedalīties cilvēki, kas nebaidās iepazīt Latvijas piejūras skarbumu un skaistumu, atklāt atkritumu problēmas piekrastē un pavadīt savu brīvo laiku, katru dienu mērojot vairāku kilometru gājienu.

Kampaņa Mana jūra nemainīgi pulcina savus dalībniekus jūras piekrastē jau vairākus gadus. Tās mērķis ir apvienot Latvijas sabiedrību – iedzīvotājus, pašvaldības, uzņēmējus – kopīgiem centieniem aizsargāt mūsu piekrasti un Baltijas jūru. Katru gadu pēc kampaņas un arī tās laikā tiek publiskoti dati par jūras piesārņojošo atkritumu situāciju Latvijas piekrastē. Turklāt Mana jūra  nodrošina saskaņā ar ANO Vides programmas metodoloģiju apkopoto datu analīzi, interešu aizstāvību un priekšlikumu izstrādi turpmākiem uzlabojumiem jūras piesārņojuma mazināšanā.

Kampaņai šogad iespējams pieteikties www.manajura.lv, aizpildot reģistrācijas veidlapu.  Dalībnieku skaits būs ierobežots. Kampaņai būs iespējams sekot līdzi arī tiešsaistē gan Mana jūra facebook lapā, gan arī Vides izglītības fonda twitter vietnē un mājaslapā. Dalībniekiem ir iespēja izvēlēties ekspedīcijas posmu, kas atbilst interesei, vēlmēm un iespējām. Ikvienam interesentam būs iespēja piedalīties apmācībās par jūru piesārņojošajiem atkritumiem, to ietekmi uz vidi un izplatības tendencēm, datu ievākšanu pēc UNEP metodoloģijas, EVA (Eiropas Vides aģentūras) Marine Litter Watch aplikācijas izmantošanu piekrastes jūru piesārņojošo atkritumu apsekojumos. Kalendārais grafiks aplūkojams mājaslapā http://www.manajura.lv/lv/kalendars/

Jūras piesārņojošo atkritumu problēma joprojām ir viena no draudīgākajām un nopietnākajām cilvēces ekoloģijas vēsturē. Īpaši tas attiecas uz plastmasas atkritumiem. 2018. gadā kampaņai Mana jūra tika piešķirta Baltijas jūras fonda galvenā balva.

 

   

 

Kampaņu organizē un nodrošina Vides izglītības fonds (VIF), uzsverot, ka aizvien lielāka nozīme tiek piešķirta labākas piekrastes apsaimniekošanai un risinājumu meklēšanai, kas uzlabotu piekrastes tīrību un samazinātu atkritumu piesārņojumu.
Kampaņas jūru piesārņojošo atkritumu 2020. gada datu līnijas apkopošanas, datu apstrādes aktivitātes, kā arī  “pilsoņu zinātnes” risinājumus popularizējošās/ izglītojošās brīvprātīgo tiešās iesaistes aktivitātes tiek rīkotas projekta “Jūras piesārņojošo atkritumu (JPA) situācijas datu apkopošana un sabiedrības iesaistīšana JPA problēmu aktualizācijā 2020. un 2021. gadā”, kas tiek īstenots ar Latvija vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu.


visi jaunumi