programmas

MARLIN projektu apraksta Jaunie vides reportieri

Pirmdien, 12. martā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas telpās norisinājās Baltijas jūras problēmām un risinājumiem veltīts seminārs jauniešiem, kura laikā viņiem bija iespēja uzzināt vairāk par projektu MARLIN, BaltiSeaNow.info, kā arī iejusties žurnālistu lomā un piedalīties preses konferencē.

Uz semināru tika aicināti jaunieši no dažādām Latvijas skolām, kuriem interesē vides problēmas un žurnālistika. Šoreiz viņi piedalījās preses konferencē, kuras mērķis bija radīt priekšstatu par Baltijas jūras aktualitātēm un īstenotajiem projektiem. Konferencē piedalījās VARAM Vides aizsardzības departamenta direktora vietnieks Rolands Bebris, BalticSeaNow.info projekta koordinatore Latvijā Jana Gičevska un Vides izglītības fonda realizētā projekta MARLIN pārstāve Ilze Grunska.
Pēc preses konferences skolēni darbojās grupās, veidojot ziņas, intervējot cilvēkus un daloties idejās par problēmām Baltijas jūrā.

Seminārs norisinājās Baltijas jūras piekrastes projekta MARLIN ietvaros. Tas veidots ar mērķi noskaidrot atkritumu daudzuma situāciju Baltijas jūras piekrastē, veicot tās izpēti, un, sabalansējot analīzes un ziņojuma metodes, samazināt piekrastes piesārņojumu. Projekta nolūks ir paaugstināt aktivitāti politisko lēmumu pieņēmēju vidū, radīt izpratni par situāciju plašākai sabiedrībai un ieinteresētajām personām ar plašsaziņas līdzekļu palīdzību, kā arī veicināt pašvaldības un nevalstiskās organizācijas atbalstīt un risināt Baltijas jūras piekrastes piesārņojuma problēmas. Vairāki Jaunie vides reportieri pārstāvēja tādas piekrastes pilsētas kā Ventspils un Zvejniekciems un apzinājās pašreizējās problēmas, kuras skar konkrēti katru no šiem reģioniem – piesārņojums, piekrastes teritorijas zaudēšana jeb krastu erozija utml.

Vairāk par projektu MARLIN: http://www.videsfonds.lv/lv/marlin

Vairāk par BalticSeaNow.info: http://www.balticseanow.info/

visi jaunumi