programmas

Nacionālā izvērtēšana Zilajam Karogam noslēgusies

 

Pieteikumu iesniegšana Zilā Karoga iegūšanai 2012. gada sezonā noslēdzās pagājušajā nedēļā un šodien Nacionālā Zilā karoga žūrija izvērtēja pretendentus, kā rezultātā starptautiskā karoga iegūšanai izvirzītas 10 peldvietas un 2 jahtu ostas.

Peldvietas Zilā Karoga saņemšanai izvirzīja Rīgas, Daugavpils, Liepājas, Ventspils, Jēkabpils, Jūrmalas, Kuldīgas un Engures pašvaldības. Jahtu ostu kategorijā uz karogu turpināja pretendēt Liepājas jahtu centrs un Pāvilosta marina.
Starptautiskā karoga iegūšanai tālāk virzītas abas jahtu ostas – Liepājas un Pāvilostas. Savukārt atbilstība starptautiskajam nolikumam atzīta sekojošām peldvietām: Ventspils pilsētas pludmalei, Lielā Stropu ezera peldvietai un "Stropu vilnis" peldvietai Daugavpilī, Vakarbuļļu peldvietai Rīgā, Abragciema kempinga peldvietai Engurē, "Mārtiņsalas" peldvietai Kuldīgā, Radžu peldvietai Jēkabpilī, stadiona pludmalei Liepājā. No Jūrmalas pludmalēm atbilstoši novērtētas Jaunķemeru un Dzintaru pludmales.

Žūrija izlēma piešķirt Nacionālo sertifikātu tādām Jūrmalas pilsētas pludmalēm kā Kauguri, Melluži un Bulduri, kā arī Dienvidrietumu pludmalei Liepājā un Saulkrastu centra peldvietai, norādot nepilnības kontroles rezultātos un turpmāk veicināt šo pludmaļu uzlabojumus, lai sasniegtu pilnīgu atbilstību Zilā karoga statusam.

Nacionālās žūrijas komisijas sēdē piedalījās Vides ministrijas, Veselības ministrijas, Satiksmes ministrijas, Veselības inspekcijas, Zēģelētāju Savienības, Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Latvijas Jūras administrācijas, Latvijas Hidroekoloģijas institūta, un Vides izglītības fonda pārstāvji.
Starptautiskā žūrija savu izvērtējumu sāks 11. martā un Zilā Karoga ieguvēji šogad būs zināmi pēc 27. aprīļa. Kopā pasaulē pagājušajā gadā Zilais Karogs plīvoja vairāk kā 3650 peldvietās un jahtu ostās 46 pasaules valstīs.
Zilā Karoga programma ir viena no piecām globālā Vides izglītības fonda (FEE International) programmām. Tā balstās uz 29 stingriem kritērijiem ūdens kvalitātes, vides pārvaldes, vides informācijas un izglītības, kā arī labiekārtojuma un servisa jomās. Latvijā
FEE International pārstāv nodibinājums Vides izglītības fonds

 


visi jaunumi