programmas

Norit pieteikšanās Globālo Rīcības Dienu Vēstnieku konkursam

Jau 20. oktobrī noslēgsies pirmā kārta Ekoskolu Globālo Rīcības Dienu (EGRD) ietvaros organizētajā Rīcības Dienu Vēstnieku konkursā. Latvijas jaunieši tiek aicināti pieteikties, rakstot uzsaukumu sabiedrībai piedalīties Rīcības Dienās, no kuriem labākie saņems iespēju pārstāvēt savu reģionu diskusijā ar Latvijas politiķiem.

Ekoskolu Globālajās Rīcības dienās (EGRD), kas šogad Latvijā notiks no 3. līdz 9. novembrim, katru gadu piedalās vairāk kā desmit miljoni jauniešu visā pasaulē. Ekoskolu Rīcības dienu mērķis ir ar dažādu skolu organizēto pasākumu palīdzību mudināt jauniešus un ikvienu sabiedrības pārstāvi būt par pārmaiņu ierosinātājiem vides ilgtspējas jautājumos un aktīvi rīkoties šo pārmaiņu sasniegšanā.

Vēstnieku atlase sākas ar uzsaukumu konkursu, kurā jaunieši iesūta līdz 100 vārdus garu tekstu ar aicinājumu piedalīties EGRD, no kuriem labākajiem tiek uzdots uzfilmēt video. Pēc žūrijas izvērtējuma izraudzītajiem aktīvākajiem un iedvesmojošākajiem 30 vēstniekiem, kuri pārstāvēs savus reģionus diskusijās ar politiķiem tiks nodrošinātas aizraujošas intensīvās apmācības Rīgā (argumentācijā, publikas pārliecināšanā, diskusiju prasmēs) ar labākajiem Latvijas ekspertiem.

Pēc Rīcības dienu noslēguma 10. novembrī notiks diskusija - vēstnieku izaicinājums politiķiem. Tajā aicināsim uz sarunu Saeimā iekļuvušo frakciju pārstāvjus, kuru laikā vēstnieku grupas izaicinās viņus apņemties noteiktas politiskās rīcības jaunās Saeimas sasaukumā par dažādām tēmām - Pārtika un patēriņš, Klimats, Zaļais iepirkums, Atkritumi, Enerģija.

Ekoskolu Globālās Rīcības dienas, kas notiks no 3.-9. novembrim, Latvijā tiks tematiski sasaistītas ar Ekoskolu Atbildīgā dzīvesveida kampaņu. Ikviens tiek aicināts piedalīties Rīcības Dienās gan iesaistoties Ekoskolu rīkotajās aktivitātēs, gan ar savu personīgo rīcību atbalstot videi draudzīgu dzīvesveidu! Papildus informācija par pasākumiem – videsfonds.lv.

Programmu Latvijā īsteno Vides izglītības fonds, kas nodrošina visu Starptautiskā Vides izglītības fonda (Foundation for Environmental Education – FEE International) programmu darbību un attīstīšanu.
Papildu informācija:
Daniels Trukšāns
Vides izglītības fonds / Ekoskolas programmas koordinators
daniels.truksans@zemesdraugi.lv

Edmunds Cepurītis
Vides izglītības fonds/ Ekoskolu Rīcības Dienu koordinators
edmunds.cepuritis@zemesdraugi.lv 


 

Programmas “Ekoskolas” darbību atbalsta Latvijas Vides aizsardzības fonds projekta " FEE international programmu darbības nodrošināšana Latvijā 2014.gadā “ ietvaros.

 

Projekta “Ekoskolu atbildīga dzīvesveida kampaņa” aktivitātes tiek īstenotas ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu.


Vides izglītības fonda darbību atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija projekta “Zaļais izrāviens - Vides izglītības fonda darbības stiprināšana” ietvaros (projekta nr. 2012.EEZ/DAP/MAC/100/6/NAC/074/2014)

visi jaunumi