programmas

Noskaidrojušies konkursa "Lietu otrā dzīve" uzvarētāji

Šā gada 30. aprīlī noslēdzās Vides izglītības fonda, projekta MARLIN un Balticseanow.info rīkotais starptautiskais konkurss „Lietu otrā dzīve”, par kura uzvarētāju kļuva 8 gadus vecā Eva Borcova no Babītes.

Šogad, 21. aprīlī, Lielās Talkas ietvaros Vides izglītības fonda, projekta MARLIN un Balticseanow.info aicināja piešķirt otro dzīvi Baltijas jūras piekrastē atrastajiem atkritumiem. Astoņgadīgā Eva, kura ieguva pirmo vietu, talkoja Jūrmalā, Vārnukroga pludmalē, Lielupes un Buļļupes krastos. Par saviem atradumiem Eva stāsta: „Man uz klavierēm bija brīva vieta, tāpēc, kad sestdien talkojot atradu dizaina elementu un celtniecības putu gabaliņu, kas noteikti ir kaitīgs dabai, es tos paņēmu, nomazgāju un nedaudz pārveidoju. Tagad tie jau dzīvo otru dzīvi - abus izmantoju sadzīvē gan kā interjera, gan arī kā mākslas objektu. Tagad šī intejera lietiņa viemēr man atgādinās par 2012. gada talku un šo konkursu”.
Konkursa veicināšanas balvas saņēmušas arī desmitgadīgā Violeta Boldaveško un trīspadsmitgadīgā Jekaterina Nikitina no Skrudalienas pamatskolas. Violeta pārveidoja atrastās kastes, plastmasas pudeles un bundžas, savukārt Jekaterina parādīja, kā vēlreiz iespējams izmantot tetra pakas. Meitenes gan netalkoja pie jūras, tomēr konkursa rīkotāji novērtēja viņu radošo veikumu un izlēma katrai piešķirt veicināšanas balvas.

Starptautisko „Lietu otrā dzīve” konkursu rīkoja un administrēja projekts MARLIN un projekts Balticseanow.info. Konkurss vienlaicīgi norisinājās Latvijā, Somijā, Igaunijā un Zviedrijā.

visi jaunumi