programmas

Noskaidroti Jauno vides reportieru konkursa uzvarētāji

Kā katru gadu, Vides izglītības fonds aicināja visus aktīvos, radošos, sirdī un darbos zaļos jauniešus piedalīties programmas „Jaunie vides reportieri” (JVR) nacionālā mēroga konkursā. Jaunieši rakstīja, fotografēja un filmēja, ziņojot par dažādām vides problēmām, ar kurām ir saskārušies – stāstīts par gruntsūdeņu piesārņojumu Limbažos, būvgružu apsaimniekošanu Tīnūžos, Saulkrastu dzīvnieku patversmi, pārtikas ražošanas ietekmi uz vidi, atkritumu šķirošanas nozīmi un citām tēmām.
Kopumā saņēmām 16 darbus visās kategorijās (raksts, foto un video), kuri tika vērtēti atsevišķi vecuma grupās – no 11 līdz 14 gadiem un no 15 līdz 18 gadiem.

Nacionālās žūrijas sastāvā šogad ir vides žurnāliste Anitra Tooma, Dr. sc. Soc. Anda Rožukalne, bijusī JVR koordinatore Ilze Grunska un Vides izglītības fonda pārstāvji. Darbi ir novērtēti un esam priecīgi paziņot uzvaretājus:
• Raksts (11-14g.v.) - Armands Grūbe, “Atkritumu daudzuma samazināšana”, Zvejniekciema vidusskola
• Raksts (15-18 g.v.) – Rota Lāce, “Mēs esam!”, Limbažu 3. vidusskola
• Video (11-14g.v.) - Samanta Made Leimane un Marija Ķēniņa, “Gaismas piesārņojums”., Zvejniekciema vidusskola
• Video (15-18g.v.) – Mārtiņš Mozga un Mārtiņš Seleckis, Rēzeknes Valsts Poļu ģimnāzija
• Foto (11-14g.v.) - Unda Fiļimenkova, "Atkritumi un daba nesader kopā!”, Amatas pamatskola

Labāko materiālu autori – rakstu, foto un video kategorijās – tiek izvirzīti starptautiskajam konkursam, kura darbus vērtē eksperti no FEE (Foundation for Environmental education) valdes, UNEP, UNESCO un Eiropas Vides aģentūras (EVA), kā arī plašsaziņas līdzekļiem. Labāko darbu autoriem ir iespēja gūt starptautisku atzinību un doties braucienos uz ārvalstīm.


Informāciju sagatavoja – Ieva Gedzuna
ieva.gedzuna@zemesdraugi.lv


Ekoskolu programmas darbību Latvijā atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds. Vides izglītības fonda darbību finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija projekta „Zaļais izrāviens - Vides izglītības fonda darbības stiprināšana“ (projekta nr. 2012.EEZ/DAP/MAC/100) ietvaros. 

 

visi jaunumi