programmas

Noslēgusies koku stādīšanas kampaņa Latvijas Ekoskolās

Beidzoties mācību gadam, ir noslēgusies arī koku stādīšanas kampaņa Latvijas Ekoskolās. Pavasara kampaņā piedalījās 90 izglītības iestādes visā Latvijā un, iesaistoties skolēniem, pedagogiem un vecākiem, kopā iestādīti 43 000 koku!

Pirms vairākiem gadiem starptautiskās Ekoskolu programmas aizsākto kampaņu turpina īstenot Latvijas Ekoskolas sadarbībā ar Latvijas Valsts Mežiem (LVM). Šī ir viena no sadarbības kampaņām starp Vides izglītības fonda Ekoskolu un Izzini mežu programmām.
Ekoskolu koku stādīšanas iniciatīvā ir būtiska vides izglītības sastāvdaļa – svarīgi, lai skolēni ne tikai iestādītu pa kociņam, bet arī izzinātu dabas procesus, gūtu priekšstatu par meža ekosistēmu un dabas vērtībām - jaunieši pētīja mežu spēlējot spēles, tiekoties ar mežziņiem, izpildot dažādus uzdevumus - tika mērīti koku apkārtmēri, skaitītas gadskārtas, pētītas koku sugas.
Aicinot skolas piedalīties kampaņā, tika uzsvērts, ka galvenais nav iestādīto koku daudzums, jo katrs koks ir zelta vērts. Iestādīto koku skaitu, stādīšanas vietu un sugu izvēle tika atstāta katras izglītības iestādes ziņā, tā, piemēram, Limbažu 3. vidusskolas skolēni Tūjas mežā iestādījuši 1 ha priežu jaunaudzi, bet Dzimtmisas pamatskola – eglīti savā pagalmā, ko rotāt Ziemassvētkos.


Ekoskolu programmas darbību Latvijā atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds. Vides izglītības fonda darbību finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija projekta „Zaļais izrāviens - Vides izglītības fonda darbības stiprināšana“ (projekta nr. 2012.EEZ/DAP/MAC/100) ietvaros. 
 

visi jaunumi