programmas

Noslēgusies darbu iesniegšana konkursam „Atvēsini klimatu!“

Šī gada 21.februārī noslēgusies darbu iesniegšana starptautiskajam īsfilmu un foto konkursam „Atvēsini klimatu!“. 

 

Konkurss aicināja jauniešus  paust savas vīzijas īsfilmās un fotostāstos par to, kā klimata izmaiņas ietekmēs mūsu ikdienu, dzīvesveidu un patēriņa modeļus nākotnē, un kas būtu jādara katram no mums, lai apturētu klimata izmaiņas.

Nu pienācis laiks savu vārdu teikt žūrijai – tās vērtējumam tiks nodoti vairāk kā 20 konkursa darbi, no kuriem tiks izvēlēti pieci labākie katrā kategrijā (5 īsfilmas+5fotostāsti), kas pārstāvēs Latviju starptautiskajā konkursā.

Konkursa darbus izvērtēs žūrija, kuras sastāvā ir iekļauti filmu veidotāji, vides aizsardzības speciālisti, fotogrāfi un mediju eksperti.

 

Konkursa pirmajā kārtā iesniegtos darbus izvērtēs nacionālā žūrijā, kuras sastāvā darbosies:

Gustavs Terzens, mūziķis, žurnālists, raidījuma „Vides fakti“ sižetu autors, raidījuma cikla „Ziemeļu puse“ veidotājs.

Ēriks Leitis, Vides ministrijas Dabas aizsardzības departamenta Sugu un biotopu aizsardzības nodaļas vecākais konsultants, Latvijas Universitātes pasneiedzējs.

Ģirts Strazdiņš, žurnāla „Vides Vēstis“ direktors, žurnālists, vides eksperts, aktīvi līdzdarojas ar vides aizsardzību saistītās  organizācijās jau vairāk kā 20 gadu garumā.

Sanita Grīna - kino žurnāliste. Pašlaik raksta žurnālām „Kino Raksti“, publicējusies arī „Neatkarīgajā Rīta Avīzē“ un „Latvijas Avīzē“, strādājusi LTV raidījumā Zootrops. Dažādos amatos strādājusi arī festivālos 2ANNAS, Arsenāls un Lielais Kristaps, un kā producentes asistente piedalījusies vairāku īsfilmu un vienas pilnmetrāžas spēlfilmas tapšanā.

Džerijs Šterns – Pilsoniskais žurnālists un sociālo mediju administrators. Fotogrāfu radošās apvienības "UrbanTrip" vadītājs. Organizators un dalībnieks vizuālās mākslas, literatūras un mūzikas projektos periodā kopš 1997. gada.

 

Konkursa otrajā kārtā darbus izvērtēs starptautiska žūrija.

Starptautiskā konkursā tiks noteikti uzvarētāji abās konkursa kategorijās.
Balvas uzvarētājiem:

1.vieta - Stipendija (ieskaitot uzturēšanās izmaksas) Starptautiskajā Vasaras Universitātē „Atjaunojamās enerģijas, Enerģijas efektivitātes un Klimata ietekmes Audio vizuālā komunikācija” Vācijā (2010.g. augusts) vai Santiago Čīlē (2011.g.janvāris)

2.vieta - 200 Eiro

3.vieta - 100 Eiro

 

Konkursa uzvarētāju paziņošana notiks 2010.gada 16.martā virtuālā festivāla „COOL-change of our life“ ietvaros, kas norisināsies Dirty Deal Cafe, Spīķeros, Maskavas ielā 12, korpuss 2. Virtuālo festivālu, tai skaitā arī apbalvošanas ceremoniju būs iespējams vērot ne vien klātienē, bet arī tiešsaistē www.livestream.com/klimaclima .

visi jaunumi