programmas

Notiks lielākā Baltijas jūrai veltītā kampaņa Mana jūra 2014

Dabai draudzīgākā vasaras ekspedīcija ir klāt! 2014. gada 1. jūlijā Lietuvas – Latvijas robežpunktā tiks dots starts vērienīgākajai Baltijas jūras piekrastes novērtēšanas un izzināšanas kampaņai Mana jūra 2014, informē Vides izglītības fonds, projekta īstenotājs.

Jau trešo gadu ar saukli Tīra jūra vieno no Nidas līdz Ainažiem notiks ekspedīcija ar publiskiem pasākumiem, lai Baltijas jūras kā unikālas dabas vērtības stāstu sadzirdētu visā Latvijā. Par ekspedīcijas dalībnieku kaut uz vienu dienu varēs kļūt ikviens. Pieteikšanās no jūnija oficiālajā Mana jūra 2014 mājas lapā www.manajura.lv.
Tā kā arī pilsētā satopamie atkritumi var nonākt un arī reāli nonāk jūrā, ekspedīcijas rīkotāji šogad īpaši rosinās sakopt vidi sev apkārt arī ikdienā. Mana jūra dalībnieki, lietojot un dāvinot speciāli radītus cimdiņus, aicinās rūpēties par tīru jūru ne tikai piekrastē, bet arī vietās, kurām ar jūru šķietami nav nekāda sakara.
32 dienās noejot un uz savas ādas izbaudot 500 km garo Latvijas jūras piekrastes piedzīvojumu, kampaņas dalībnieku mērķis ir aktualizēt vides aizsardzības problemātiku un atbildīgu tās apsaimniekošanu. Ekspedīcijas laikā notiks virkne publisku bezmaksas aktivitāšu, uz kurām Mana jūra pārstāvji aicinās interesentus – gan vietējos, gan jūras izslāpušus pilsētniekus.
Radošās nodarbības atklās jūras tēmas daudzveidību lieliem un maziem jūras faniem; tikšanās ar ekspertiem unikālās piekrastes vietās ļaus izprast jūras nozīmīgumu; harizmātiskas, jūru mīlošas un pie jūras mītošas personības stāstīs savus stāstus; savukārt muzikāli notikumi un jau par tradīciju kļuvušais Mana jūra koncerts 36 metrus austajā Ovišu bākā Ventspils novadā iedvesmos sajust pāri ikdienišķajam.
Paralēli jūras izzināšanas notikumiem, kā ierasts, Mana jūra organizēs arī jūras piesārņojošo atkritumu monitoringu. Dati par esošo situāciju un tendencēm piekrastes apsaimniekošanas vides aizsardzības aspektu ievērošanā tiks apkopoti un analizēti.

Mana jūra 2014 drīzumā - Preses konference/mini ekspedīcija. Jūrmala, 5. jūnijs.

Mana jūra 2014 virtuālajos viļņos:
www.manajura.lv;
https://www.facebook.com/pages/MANA-J%C5%AARA/153580941490941;
https://twitter.com/Videsfonds;
www.videsfonds.lv 


Kampaņu "Mana jūra 2014" īsteno Vides izglītības fonds ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu
Vides izglītības fonda darbību finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija projekta „Zaļais izrāviens - Vides izglītības fonda darbības stiprināšana“ ietvaros.
         

Informāciju sagatavoja - Ance Krieviņa, Mana jūra 2014 komunikācijas viļņi
ance.krievina@zemesdraugi.lv, t. 26665820

visi jaunumi