programmas

Par klimatu izglītotas jau pirmās Ekoskolas

Šonedēļ noslēdzās Ekoskolu klimata kampaņas pirmā nedēļa, kuras laikā izstāde pabija Rīgas Ziepniekkalna sākumskolā un Rīgas 33. vidusskolā, palīdzot skolēniem un skolotājiem spēļu un diskusiju veidā dalīties pieredzē un zināšanās par klimata pārmaiņām.

Ekoskolu klimata kampaņa radīta ar mērķi vērst skolēnu un skolotāju uzmanību, kā labāk novērtēt savu ietekmi uz klimata pārmaiņām un attiecīgi rīkoties, lai to mazinātu. Kopumā kampaņai izvēlētas 30 Ekoskolas visā Latvijā un arī turpmāk izstāde piedāvās gan prezentāciju un izglītojošus materiālus par klimatu, gan iesaistīs dalībniekus diskusijās. Skolotājiem ir paredzēti atsevišķi semināri, savukārt bērni varēs darboties interaktīvās spēlēs – mērīt un meklēt „enerģijas vampīrus” skolā un prognozēt klimata izmaiņu sekas pasaulē. Tāpat paredzēta arī atjaunojamās enerģijas rīku modeļu izstāde. Izstādē ikviens varēs noskaidrot, kā padarīt savu ikdienu „zaļāku” ar dažādiem praktiskiem piemēriem un padomiem. Par to gādās uzņēmuma Ekoprieks dibinātājs un īpašnieks Mārtiņš Knite.

Kampaņas laikā jaunieši dalījās savās sajūtās par klimatu un savu lomu tajā. Aleksejs no Rīgas 33. vidusskolas 12. klases pastāstīja, ka, paraugoties apkārt, viņam žēl dabas.  „Ja redzu, ka man apkārt notiek dīvainas lietas – pastiprināti plūdi, gaisa temperatūras svārstības, es baidos, ka var notikt arī kas ļaunāks”, tā savas bažas pamato Aleksejs. Viņa vienaudzis Akims uzskata, ka pat neliela daļa cilvēku var piedalīties vides pasargāšanā:”Man patīk ideja, ka katrs no mums var kaut ko darīt klimata labā”.

Turpinājums sekos nākamajā nedēļā.
 

Ilze Grunska

Vides izglītības fonda mediju koordinatore

visi jaunumi