programmas

Par to, ko ikdienā nemanām, stāsta jaunieši

Nupat noslēgusies šī gada Jauno vides reportieru konkursa un tam pietuvinātā Wrigley atkritumu samazināšanas kampaņas darbu iesniegšana. Kopumā iesniegti 24 konkursa darbi trijās kategorijās - video, foto un raksti.
 
Divu nedēļu laikā žūrija izvērtēs labākos darbus savā vecuma kategorijā un pirmās vietas ieguvēji tiks virzīti starptautiskajam konkursam, kura rezultātus izziņos jūnijā. Šogad Latvijas nacionālās žūrijas sastāvā ir vides žurnāliste Anitra Tooma, Nacionālā kino centra vecākā referente Agnese Surkova, eko medija Tīrai Latvijai pārstāve Laima Kubliņa,  žurnāliste un režisore Ance Krieviņa, Wrigley Baltic pārstāvis Uģis Kriķis. 
 
Jaunie vides reportieri ir jaunieši vecumā no 12 - 21 gada vecumam, kuri savu zinātkāri par vidi nolēmuši attīstīt ar žurnālistikas palīdzību. Programma Jaunie vides reportieri balstīta uz jauniešu iniciatīvu, piesakoties un līdzdarbojoties programmas aktivitātēs. Rezultātā tiek radīts video, raksts vai fotoreportāža, ar kuru jaunieši vērš uzmanību kādai vides problēmu un piedāvā risinājumus. Wrigley Litter less jeb Atkritumu samazināšanas kampaņa ir sadraudzība ar Jauno vides reportieru programma, kuru atbalsta Wrigley kompānija, un kuras mērķis ir meklēt risinājumus tieši atkritumu radītajām problēmām, kā arī ziņot par to plašāk.
 
Iesaistoties Jauno vides reportieru programmā, Vides izglītības fonds, kurš ir programmas īstenotājs Latvijā, sniedz iespēju apmeklēt apmācības, forumus, starptautiskas misijas, piedāvā dalību papildus konkursos, kā arī tikšanās ar vides nozares darbiniekiem un mediju ekspertiem, lai pilnveidotu savas zināšanas praktiski. JVR koordinators sniedz palīdzību projekta izstrādes laikā. Pēdējo divu gadu laikā Vides izglītības fonds īstenoja Jauno vides reportieru skolu - regulāras tikšanās programmas dalībniekiem, ar iespēju apgūt jaunas prasmes - intervijas, video veidošanu, foto mākslu u.c.
 
Ar darbiem būs iespējams iepazīties, sekojot līdzi Vides izglītības fondam sociālajos tīklos, kā arī daļa no tiem būs publicēta VIF maija žurnālā, kas būs pieejams un lejupielādējams www.videsfonds.lv.
 
Informāciju sagatavoja:
Ilze Grunska
JVR programmas koordinatore Latvijā


Vides izglītības fonda darbību finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija projekta „ Zaļais izrāviens - Vides izglītības fonda darbības stiprināšana“ ietvaros.

visi jaunumi