programmas

Pasākums jauniešiem “Zaļā koprade” vainagojas ar jaunām iniciatīvām un draudzībām.

Ar jauniem plāniem vides aktivitātēm savās kopienās un sirsnīgām atmiņām par kopīgiem piedzīvojumiem noslēdzās pasākums Ekoskolu jauniešiem “Zaļā koprade”.

No 15. līdz 18. augustam Ventspils Pārventas pamatskolā pasākumā “Zaļā koprade” pulcējās vairāk kā 100 aktīvāko jauniešu no Ekoskolām visā Latvijā. Pasākuma programmas mērķis bija izglītot jauniešus par šī brīža svarīgākajiem jautājumiem vides aizsardzībā, rosināt idejas vides pasākumiem un papildināt jauniešu prasmes, kas nepieciešamas šādu pasākumu organizēšanai. Darbojoties grupās, jaunieši izstrādāja plānus pasākumiem, kuri, viņuprāt, būtu aktuālākie un veicinātu interesi vienaudžu vidū par vides aizsardzību un aktīvismu. 18 Iniciatīvas bagātākajiem jauniešiem un labāko ideju autoriem būs iespēja turpināt attīstīt savus priekšlikumus un kompetences Rudens kopradē.

Pasākuma laikā jauniešiem bija iespēja izvēlēties sev saistošākās un noderīgākās nodarbības. Pieredzējuši eksperti vadīja nodarbības par dabas daudzveidību, dabai draudzīgu iešanu dabā, pārtikas patēriņa saistību ar lietusmežu izciršanu un par piekrastes piesārņojumu. Praktiskās nodarbībās savukārt jaunieši apguva pareizu pasākumu plānošanu, aktīvas komandas veidošanu un vienaudžu motivēšanu, izzināja augu valsts virtuvi, mācījās veidot plakātus un video, kā arī trenējās sastādīt publisku runu un ar to arī uzstāties.

No pašu jauniešu atsauksmēm: “Šajās četrās dienās satikti talantīgi, mērķtiecīgi un atbildīgi jaunieši, dabas draugi. Lai gan bijām sadalījušies dažādās grupās, mēs kopā bijām viena liela komanda! Satriecoša pieredze un lieliska iespēja piedalīties šajā pasākumā.”

Savos iespaidos dalās arī projekta koordinators Edmunds Cepurītis: “Prieks vērot, ka jaunieši ir arvien ieinteresētāki un lieliski tiek galā ar dažādiem izaicinājumiem. Vairāku aktivitāšu rezultāti ir daudz labāki, nekā gaidījām. Manuprāt, tas parāda, ka ar skolas un apkārtējo atbalstu šie jaunieši var daudz paveikt, lai uzlabotu savu apkārtējo vidi un kļūtu par iedvesmojošu piemēru skolasbiedriem. Prieks arī par to, ka pasākuma laikā nevis radījām atkritumus, bet gan savācām to, kas jau bija nonācis vidē.”

Pasākumā pārstāvēto skolu saraksts

Zaļā koprade ir daļa no projekta “Tava vide, tava Latvija”, ko organizē Vides izglītības fonds ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu. Pasākums rīkots sadarbībā ar Ventspils Pārventas pamatskolu, Ventspils pilsētas domi un Kurzemes Democentru. Ar SIA “NMS RIGA” atbalstu pasākuma dalībniekiem tika nodrošināts “LUCART” higiēnas papīrs, kas ir iegūts no pārstrādātām tetrapaku celulozes šķiedrām, savukārt SIA “Purenn” apgādāja ar videi draudzīgāku sadzīves ķīmiju. 

Par Ekoskolu programmas īstenošanu Latvijā ir atbildīgs Vides izglītības fonds (VIF), pasaules vadošās vides izglītības un neatkarīgās tūrisma ekosertifikācijas organizācijas Foundation for Environmental Education (FEE International) pārstāvis, kas Latvijā nodrošina visu starptautisko FEE programmu – Zilais Karogs, Zaļā Atslēga, Ekoskolas, Jaunie vides reportieri, Izzini mežu - īstenošanu vai pārraudzību.

 

Informāciju sagatavoja – Ilze Rušmane, ilze.rusmane@videsfonds.lv

Zaļās koprades koordinators – Edmunds Cepurītis, 26330586

Informācija par Ekoskolu programmu – Daniels Trukšāns, 26349865


visi jaunumi