programmas

Pasniegs starptautiskās Zilā Karoga un Zaļās Atslēgas balvas

Jau ceturtdien, 15. maijā, plkst. 11:00 – 13:00, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā Peldu ielā 25, 409. telpā norisināsies apbalvošana un karogu pasniegšana šīs sezonas Zilā Karoga peldvietu un jahtu ostu ekosertifikāta ieguvējiem. Šogad pirmo reizi tā norisināsies kopā ar Zaļās Atslēgas ekosertifikāta pasniegšanu trīs jaunām viesnīcām Latvijā, kā arī kampaņas Mana Jūra 2014 aktivitāšu pieteikumu, pasniedzot pagājušā gadā izcīnīto Piekrastes balvu Limbažu Lielezera peldvietai.
 
Zilais Karogs šogad Latvijā plīvos 15 peldvietās un jahtu ostās: 
Peldvietas, kuras šogad ieguvušas Zilā karoga balvu
Jahtu ostas:
Kopumā pasaulē šogad Zilie karogi plīvos vairāk kā 3000 peldvietās un jahtu ostās.
Pēc vairāku gadu pārtraukuma Latvijā ir piešķirtas arī jaunas Zaļās Atslēgas ekosertifikācijas zīmes viesnīcām un 2014. gada pirmajā pieteikšanās kārtā Zaļā Atslēga ir piešķirta un tiks pasniegta 3 jaunām viesnīcām:
 
Kopumā Latvijā jau ir astoņas Zaļās Atslēgas viesnīcas. Pasaulē Zaļā Atslēga ir piešķirta vairāk kā 2400 tūrisma mītnēm 44 valstīs.
 
Apbalvošanas pasākumu kuplinās šīgada Vides izglītības fonda sabiedriskās kampaņas Mana Jūra aktivitāšu pieteikums un tās ietvaros iedzīvotāju interneta balsojumā izcīnītās Piekrastes balvas pasniegšana Limbažu Lielezera peldvietai, kas saņems mēbeļu dizaineru JUBKA un Rīgas Darbnīcas riteņu meistaru darināto dizaina soliņu kā simbolu sabiedrības atzinībai par ieguldīto darbu rūpēs par piekrasti.
 
Pasākumā piedalīsies un par šīs sezonas aktualitātēm un ceļu līdz ekosertifikāta saņemšanai  informēs pārstāvji no tām pašvaldībām, jahtu ostām un viesnīcām, kas izcīnījušas šīs zaļās kvalitātes zīmes, kā arī pārstāvji no institūcijām, kas žūriju sastāvā vērtēja pieteikumus Zilajam Karogam un Zaļajai Atslēgai
 
 
Vairāk informācijas:
janis.ulme@zemesdraugi.lv
 
Sagatavoja
Ilze Grunska
ilze.grunska@zemesdraugi.lv
29830259Vides izglītības fonda darbību finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija projekta „ Zaļais izrāviens - Vides izglītības fonda darbības stiprināšana“ ietvaros.

visi jaunumi