programmas

Piekrastes balvu iegūst Limbažu Lielezera peldvieta!

Šovasar pirmo reizi Latvijā Vides izglītības fonds kampaņas Mana Jūra ietvaros aicināja iedzīvotājus piedalīties Latvijas labākās un iedzīvotāju iemīļotākās peldvietas noskaidrošanā.


Labākās peldvietas titulam jeb Piekrastes balvai tika izvirzītas apsaimniekotās peldvietas no Rīgas, Jūrmalas, Ventspils, Liepājas, Daugavpils, Jēkabpils, Saulkrastiem, Limbažiem, Kuldīgas un Engures. Visas šīs labākās peldvietas ir labiekārtotas un sevi pierādījušas ar izcilu apsaimniekošanas kvalitāti, iegūstot Zilā Karoga ekosertifikātu vai Nacionālo peldvietu kvalitātes sertifikātu.

Uzvarētāja titula noskaidrošana izvērtās spraiga un balsojuma pirmajās dienās šķita, ka balvas uzvarētājs noskaidrosies sāncensībā starp Liepājas un Ventspils pludmaļu cienītājiem, tomēr noslēgumā, par nelielu pārsteigumu daudziem, tieši Jēkabpils un Limbažu iedzīvotāji pierādīja visai Latvijai, ka arī Latvijas iekšzemes peldvietas ir vismaz tikpat skaistas un populāras kā dažreiz vairāk zināmās jūras peldvietas.

Rezultātā uzvarētāja titulu ar vairāk nekā 6000 atdotām balsīm ieguva Limbažu Lielezera peldvieta, kurā tiks uzstādīts recycled dizaina soliņš – simbols iedzīvotāju atzinībai, priekam un vēlmei uzturēties šajā vietā. Soliņš tiks veidots sadarbojoties mēbeļu dizaineriem JUBKA un riteņu meistariem no Rīgas Darbnīca

Piekrastes balvas iniciatīva kampaņas ietvaros norisinājās sadarbībā ar Zilā Karoga programmu, kas ir pasaulē atpazīstamākā tūrisma ekosertifikācijas sistēma, un kampaņas Mana jūra ietvaros, kas veidota ar mērķi popularizēt atbildīgu attieksmi pret Latvijas piekrastes unikālajām vērtībām un vērst uzmanību uz jūras piesārņojošajiem atkritumiem un citiem draudiem Baltijas jūrai un Latvijas piekrasti. Turpmāk iniciatīva tiks turpināta katru gadu Latvijas Zilā Karoga programmas ietvaros, ar mērķi pateikt paldies tām pašvaldībām, kas rūpējas par savām peldvietām un popularizēt drošas, tīras un sakoptas peldvietas.

visi jaunumi