programmas

Piešķirti Latvijā pirmie "Zaļās Atslēgas" ekosertifikāti.

26. martā Vides ministrijā savā pirmajā sanāksmē tikās ekosertifikāta „Zaļā Atslēga” izvērtējuma komisija. Zaļā atslēga ir starptautisks tūrisma ekosertifikāts, kas izveidots ar mērķi samazināt tūrisma negatīvo ietekmi uz apkārtējo vidi un veicināt labas prakses vides apsaimniekošanas standartus tūrisma jomā. Nacionālo komisiju vada Vides ministrs Raimonds Vējonis.Komisija izvērtēja pirmos trīs Latvijas viesnīcu pieteikumus starptautiskajam tūrisma ekosertifikātam Zaļā atslēga. Pieteikumus bija iesniegušas Reval Hotels grupas viesnīcas Reval Hotel Elizabete, Reval Hotel Latvija un Reval Hotel Rīdzene. Kā uzver Vides ministrs Raimonds Vējonis: „Ir labi, ka viesnīcas sāk apzināties, to, ka saprātīga vides pārvalde nozīmē arī būtiskus ekonomiskus ieguvumus”.

Zaļās atslēgas sertificētajām viesnīcām jāatbilst vairāk kā 70 kritērijiem 12 kritēriju grupās. Viesnīcām iesaistoties Zaļās Atslēgas programmā ir jāizveido sava vides politika un jāveic pastāvīgi uzlabojumi vides apsaimniekošanas sfērās – resursu izmantošanas samazināšanā un vides infrastruktūras uzlabošanā. Tāpat arī viesnīcām jānodrošina gan viesu, gan personāla informēšana un izglītošana par vides jautājumiem, kā arī jāatbalsta vides izglītības iniciatīvas.

Zaļās Atslēgas programma ir viena no piecām globālā Vides izglītības fonda (FEE) programmām, līdztekus Zilā Karoga ekosertifikācijas programmai un vides izglītības iniciatīvām „Ekoskolas”, „Jaunie Vides reportieri” un „Izzini mežu”. Sertifikāts ir piešķirts vairāk kā 640 viesnīcām 15 valstīs. To skaitā ir arī 20 viesnīcas Igaunijā un 8 viesnīcas Lietuvā.

Latvijā FEE programmas īsteno nodibinājums „Vides izglītības fonds” sadarbībā ar Vides ministriju. Zaļās atslēgas nacionālajā komisijā ir pārstāvji no Vides ministrijas, Ekonomikas ministrijas, Tūrisma attīstības valsts aģentūra, Viesnīcu un restorānu asociācijas, Ekotūrisma Savienības, kā arī citām tūrisma un vides organizācijām un institūcijām.

visi jaunumi