programmas

Pieteikšanās Zaļās Atslēgas ekosertifikātam noslēgsies 16. decembrī

Vēl līdz 2014. gada 16. decembrim viesnīcām, kempingiem un hosteļiem ir iespēja pieteikties Zaļās atslēgas ekosertifikācijas programmā, sertifikāta saņemšanai 2015. gadam. Zaļā Atslēga ir kļuvusi par pasaulē nozīmīgāko un ātrāk augušo ekosertifikācijas sistēmu tūrisma mītnēm.

Programmas mērķis ir samazināt tūrisma negatīvo ietekmi uz apkārtējo vidu, izglītojot un informējot katras iestādes darbiniekus un klientus par vides ietekmēm, vairojot ilgtspējīgu metožu izmantošanu pārvaldē un tehnoloģijās, un vadot katru uzņēmumu ar atbildību pret vidi, tādējādi samazinot resursu un enerģijas patēriņu. Sertifikācija ietver kritērijus infrastruktūras, pārvaldes un komunikācijas jomās un palīdz samazināt negatīvo tūrisma ietekmi uz vidi, kā arī veicina vides pārvaldes sistēmu ieviešanu tūrisma sektorā.
Kopumā viesnīcām, lai iegūtu Zaļo Atslēgu, ir jāatbilst vairāk kā 110 kritērijiem divpadsmit kritēriju grupās. Dažas no iekļautajām kategorijām ir: ūdens, atkritumi, enerģija, personāla informētība, ķīmisko vielu izmantošana, pārtika un ēdināšana. Šogad, līdztekus viesnīcu sertifikācijai, ar atsevišķiem kritērijiem programma ir pieejama arī kempingiem, savukārt ar nākamo gadu tā visā pasaulē būs pieejama arī restorāniem.
Galvenie ieguvumi nakstmītnēm saņemot Zaļās Atslēgas ekosertifikātu ir ietaupījums resursu patēriņā un izmaksās, atkritumu apsaimniekošanas uzlabojumi, kā arī videi draudzīga uzņēmuma tēls – viena no šī gadsimta stiprākajām mārketinga priekšrocībām.
Ekosertifikācijas programmu Latvijā īsteno nodibinājums Vides izglītības fonds, kas nodrošina visu FEE International programmu realizāciju Latvijā (Ekoskolas, Zilais Karogs, Jaunie vides reportieri, Zaļā Atslēga, Izzini mežu). Pieteikumus izvērtē Zaļās Atslēgas Nacionālā žūrija, kā sastāvā ir pārstāvji no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas, kā arī vides organizācijām.
Zaļās atslēgas ekosertifikāts ir piešķirts jau vairāk kā 2200 naktsmītnēm 45 valstīs. Latvijā Zaļās Atslēgas ekosertifikāts piešķirts 8 viesnīcām. Rīgā sertifikātu ir saņēmušas Hotel Radisson Blu Daugava, Hotel Radisson Blu Rīdzene, Hotel Radisson Blu Latvia un Hotel Radisson Blu Elizabete, kā arī Gallery Park Hotel Riga. Arī Jūrmalas slavenākā viesnīca Baltic Beach Hotel ar 2014. gada maiju var lepoties ar šo sertifikātu. Vēl to ir saņēmusi viesnīca Promenāde Liepājā un Dikļu pils Kocēnu novadā.
Visi kritēriji un vadlīniju dokumenti, kā arī pieteikuma forma ir atrodama šeit  - http://www.videsfonds.lv/lv/zala-atslega.

Papildu informācija: Jānis Ulme, ZA nacionālais koordinators
Kontakti: janis.ulme@zemesdraugi.lv; 22552423


Ekosertifikācijas programma “Zaļā Atslēga” Latvijā tiek īstenota ar Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu projekta "FEE international programmu darbības nodrošināšana Latvijā 2014.gadā” ietvaros.

Vides izglītības fonda darbību atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija projekta “Zaļais izrāviens - Vides izglītības fonda darbības stiprināšana” ietvaros (projekta nr. 2012.EEZ/DAP/MAC/100/6/NAC/074/2014)

visi jaunumi