programmas

Pirmās Latvijas viesnīcas saņem Zaļās Atslēgas sertifikātus

24. aprīlī Vides ministrs Raimonds Vējonis pasniedza pirmos ekosertifikātus „Zaļā Atslēga”, kas piešķirti Reval Hotels grupas viesnīcām Rīgā - Reval Hotel Elizabete, Reval Hotel Latvija un Reval Hotel Rīdzene.Ekosertifikāts „Zaļā Atslēga” ir starptautisks tūrisma ekosertifikāts, kas izveidots ar mērķi samazināt tūrisma negatīvo ietekmi uz apkārtējo vidi un veicināt labas prakses vides apsaimniekošanas standartus tūrisma jomā. „Zaļās Atslēgas” sertifikāts ir piešķirts vairāk kā 640 viesnīcām 15 valstīs. To skaitā ir arī 20 viesnīcas Igaunijā un 8 viesnīcas Lietuvā.

Zaļās atslēgas sertificētajām viesnīcām jāatbilst vairāk kā 70 kritērijiem 12 kritēriju grupās. Viesnīcām iesaistoties Zaļās Atslēgas programmā ir jāizveido sava vides politika un jāveic pastāvīgi uzlabojumi vides apsaimniekošanas sfērās – resursu izmantošanas samazināšanā un vides infrastruktūras uzlabošanā. Tāpat arī viesnīcām jānodrošina gan viesu, gan personāla informēšana un izglītošana par vides jautājumiem, kā arī jāatbalsta vides izglītības iniciatīvas.

Kari Hiltunen, Reval Hotels viesnīcu vadītājs Latvijā, saņemot ekosertifikātus, uzsvēra:
„Rūpes par vidi ar katru gadu pasaulē kļūst aizvien nozīmīgākas, un arī uzņēmumi, kas darbojas visdažādākajās jomās, apjautuši nepieciešamību dot savu ieguldījumu vides saglabāšanā. Pat šķietami maznozīmīgi ikdienas sīkumi, kopā ņemti, var dot lielu labumu. Tieši tādēļ Reval Hotels viesnīcas Rīgā – Reval Hotel Latvija, Reval Hotel Rīdzene un Reval Hotel Elizabete, savā darbībā izmanto videi draudzīgu pieeju, tostarp taupot ūdeni, siltumu un elektroenerģiju, kas, protams, prasa zināmus ieguldījumus, bet rezultāts viennozīmīgi ir tā vērts. Es priecājos, ka mūsu gatavību dot savu ieguldījumu veselīgas vides saglabāšanā novērtējusi arī ekosertifikāta nacionālā žūrija, piešķirot mums „Green Key” sertifikātu.”

Zaļās Atslēgas programma ir viena no piecām globālā Vides izglītības fonda (FEE) programmām, līdztekus Zilā Karoga ekosertifikācijas programmai un vides izglītības iniciatīvām Ekoskolas, Jaunie Vides reportieri un Izzini mežu.

Latvijā FEE programmas īsteno nodibinājums „Vides izglītības fonds” sadarbībā ar Vides ministriju. Zaļās atslēgas nacionālajā žūrijā ir pārstāvji no Vides ministrijas, Ekonomikas ministrijas, TAVA, Viesnīcu un restorānu asociācijas, Ekotūrisma Savienības, kā arī citām tūrisma un vides organizācijām un institūcijām. Nacionālo žūriju vada Vides ministrs Raimonds Vējonis. Žūrijā ir pārstāvji no Vides ministrijas, Ekonomikas ministrijas, Tūrisma attīstības valsts aģentūras, Viesnīcu un restorānu asociācijas, Ekotūrisma Savienības, kā arī citām tūrisma un vides organizācijām un institūcijām.

visi jaunumi