programmas

Plašu vides tematu klāstu izzinās Ekoskolu forumā

 
No 21. līdz 23. februārim Vides izglītības fonds sadarbībā ar Daugmales pamatskolu un Ķekavas novada  pašvaldību īstenos pirmo Ekoskolu ziemas forumu, kas vienuviet pulcēs 200 dalībniekus, skolotājus un skolēnus, no vairāk kā 40 dažādām Latvijas izglītības iestādēm.
 
Līdzīgi kā nu jau par tradīcijām kļuvušajos vasaras forumos, arī ziemas Ekoskolu foruma mērķis ir veidot izpratni par Ekoskolu programmu, tās saistītajiem jautājumiem un saprast, kā dažādas idejas iespējams īstenot praksē, lai tā kļūtu par ikdienas rīcību. Ekoskolu forums sniedz iespēju iepazīt vienam otru, gūt jaunas zināšanas, daloties pieredzē, kā arī rast papildus motivāciju un iedvesmu arī turpmāk dzīvot videi draudzīgi gan savā ekoskolā, gan ikdienā. 
 
Ziemas forumā tiks aplūkoti atbildīga un ilgtspējīga patēriņa temati. Foruma pirmajā dienā notiks pieredzes sesijas, iedvesmojoša stāsta vakars, kuru vadīs vides žurnāliste Anitra Tooma, lekcija par Eko ideju inkubatoru skolās, par kuru vairāk stāstīs Renāte Lukjanska no Sociālo inovāciju centra, būs skatāmas dažādas īsfilmas un jauniešu sagatavotās prezentācijas par videi draudzīgu rīcību skolās.
 
Otrajā dienā paredzētas tematiskās lekcijas un darbnīcas par dažādām tēmām, kas saistītas ar atbildīgu dzīvesveidu un Ekoskolu programmas gada tēmām - par veselīgu dzīvesveidu un  ilgtspējīgu pārtiku stāstīs biedrības „homo ecos” pārstāve Agita Pusvilka, enerģijas un klimata jautājumus aplūkos  „Energodata” vadītājs Jānis Šipkovs, mežu izzināt palīdzēs Viesturs Ķerus no LOB (Latvijas ornitoloģijas biedrība), savukārt Greenwalk pārstāve Dace Kalniņa vērsīs uzmanību sadzīves ķīmijas ietekmei uz vidi un ūdeni. Pētīt pilsētvides iekārtošanu un plānošanu videi draudzīgā un funkcionālā veidā skolēnus un skolotājus aicinās Kristīne Zamurajeva no “Mana Rīga”, savukārt pārtikas un patēriņa tendences un godīgās tirdzniecības kustību Fairtrade skaidros Jānis Brizga no Zaļās Brīvības. Pēc lekcijām notiks ideju darbnīcas – dalībnieki veidos prezentācijas, video, aktivitāšu plānus u.c., lai par pieredzi, redzēto un dzirdēto, tālāk vēstītu sabiedrībai.
Dienas sesiju noslēgumā dalībniekiem būs iespēja pārbaudīt gūtās zināšanas Ekoskolu zināšanu olimpiādē un piedalīties Ekoskolu Olimpiskajās spēlēs – atraktīvās sportiskās un izglītojošās aktivitātēs, bet vakarā baudīt zaļo humoru kopā ar improvizācijas teātri Improzoo.lv. 
 
Ekoskolu programma ir viens no visaptverošākajiem un arīdzan populārākajiem vides izglītības modeļiem pasaulē, kurš Latvijā darbojas jau desmit gadus. Ekoskolu programmā šobrīd darbojas 170 izglītības iestādes. Vairāk par Ekoskolu programmu:www.videsfonds.lv
Vairāk informācijas par pasākumu:
Daniels Trukšāns (26349865)
Sagatavoja:
Ilze Grunska (ilze.grunska@zemesdraugi.lv)Vides izglītības fonda darbību finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija projekta „ Zaļais izrāviens - Vides izglītības fonda darbības stiprināšana“ ietvaros.

visi jaunumi