programmas

Programmas "Atrastā Latvija" pilotprojekta skolu seminārs

Piektdien, 29. janvārī norisinājās Vides izglītības fonda programmas "Atrastā Latvija" pilotprojektā iesaistīto skolu apmācības seminārs. Uz semināru ieradās skolu un organizāciju pārstāvji no visas Latvijas. Pilotprojektā iesaistījušās jau 24 skolas un izglītības iestādes.


"Atrastā Latvija" ir unikāla izglītības programma, kas apvieno vides izglītības un kultūrvēstures izglītības aspektus. Tā darbojas jau 9 Eiropas valstīs un ir guvusi plašu atzinību. Vides izglītības fonds ar ES Leonardo da Vinci un Grundtvig programmu atbalstu ir uzsācis programmas ieviešanu Latvijā un 2009/2010 m.g. norisinās programmas pilotprojekti ieinteresētajās skolās.

Programma sniedz iespēju studentiem un skolotājiem kopīgā darbā radīt vērtīgus izziņas resursus balstoties uz vietējo kultūrvēsturiskās un dabasvides aspektu izzināšanu. Iegūtos rezultātus var plaši izmantot daudzu izglītības programmas standartos noteikto tematu apguvē.

Iniciatīvas mērķis ir veicināt un iedvesmot aktīvai līdzdalībai ne tikai skolniekus un skolotājus, bet arī plašāku sabiedrību, ieskaitot nevalstiskās organizācijas un daudzveidīgas interešu grupas. Projekts ir sevi jau pierādījis kā efektīvs instruments kā kopīgam darbam vienojas vairāku paaudžu pārstāvji un cilvēki ar dažādām profesionālajām interesēm.Skolas, profesionālās izglītības iestādes kā arī citas institūcijas un organizācijas var izmantot iniciatīvu kā instrumentu dažādu mācību procesā noteikto prasmju un iemaņu apgūšanai.


Ja arī jūs esat ieinteresēti iesaistīties projekta īstenošanā, sazinieties ar Vides izglītības fondu, lai iesaistītos pilotprojektā.

visi jaunumi