programmas

Programmas Jaunie vides reportieri uzvarētāji no Jelgavas iepazīst Mežuļu avotu

2009.gada 18.oktobris.
Šīs nedēļas nogalē Jaunie vides reportieri no Jelgavas rajona Aizupes pamatskolas pedagogu pavadībā viesojās vienā no zināmākajiem Latvijas dzidravotiem, kurš virszemē plūst caur kvarca smilšu iegulām – Mežuļu avotā, kurš atrodams Kocēnu pagastā Gaujas Nacionālajā parkā netālu no Sietiņieža."Pēc veiksmīga Programmas "Jaunie Vides reportieri" kampaņas "Tīram ūdenim", kuras ietvaros jaunieši no visas Latvijas izstrādāja pētījumus par ūdens tīrības jautājumu, noslēguma, uzvarējusī jauniešu komanda no Aizupes pamatskolas kā balvu saņēma ekskursiju uz unikālo avotu un "Venden" ražotni ar robotu Cīrulīšos, informē SIA "Venden" komercdirektors Edgars Medvedskis, papildinot, ka jauniešiem uzņēmuma vadošie speciālisti izklāstīja faktus par unikālajām kvarca smilšu iegulām avota rajonā, kuras dabīgā veidā ūdeni padara mīkstu.

Kopumā kampaņā piedalījās 34 jauniešu komandas no visas Latvijas, izstrādājot analītiskus darbus par dzeramā ūdens kvalitāti dažādās Latvijas vietās. Kampaņas mērķis bija izpētīt ūdens problēmas savā pašvaldībā - sabiedrības informētību par šīm problēmām, dzeramā ūdens izvēles kritērijus, pieejamos dzeramā ūdens veidus, apskatīt dzeramā ūdens problemātiku Latvijā, izpētīt vietējo ezeru un upju eitrofikācijas iemeslus, nelegālās notekūdeņu izplūdes vietas, vai arī piesārņojuma avotus, kā arī informēt par to savus vienaudžus skolās un apkārtnē. Protams, bija iespējams analizēt arī kādu citu pašvaldības teritoriju, vai pat salīdzināt tās.

"Šī ekskursija pierādīja, ka vides izglītībai ir ļoti liela nozīme, jo jauniešiem, kuri interesējās par dabas un ekoloģijas jautājumiem, ir daudz plašāks un padziļinātāks priekšstats par dabai draudzīgu saimniekošanu un dabīgu produktu nozīmi. Jauniešu jautājumi un domas ir daudz dziļākas, izprotošākas un ar plašāku skatījumu," atzīst E.Medvedskis, papildinot, ka jaunieši un pedagogi ļoti atzinīgi novērtēja VENDEN atvērtību un gatavību ikvienam interesentam parādīt visu "ūdens ceļu" sākot no ūdens ieguves vietas līdz jau pilnai pudelei.

Dabīgais avota ūdens "Venden Mežavots" tiek iegūts vienā no augstākajām un tīrākajām vietām Latvijā – Vidzemes augstienē, Gaujas Nacionālajā parkā. "Venden Mežavota" ūdens tiek iegūts no unikālā "Mežuļu" avota, kura ūdens, plūstot caur dabīgā kvarca smilšu iegulām, dabīgā veidā tiek pilnībā attīrīts un nesatur kaļķi.

Informāciju sagatavoja Edgars Medvedskis, SIA "Venden" komercdirektors.

visi jaunumi