programmas

Rīcības dienas noslēgušās ar balsojumu

Vakar noslēdzās balsojums par mīļāko Ekoskolu Globālās Rīcības dienas aktivitāti un plakātu, kā noskaidrojās, populārākās aktivitātes tituls šogad tiek Mērsraga vidusskolai, kurai seko Ēdoles pamatskola un Annenieku pamatskola.

Pirmo trīs vietu ieguvējiem tiks piešķirta iespēja doties dabā kopā ar kampaņas atbalstītājiem, uzņēmumu “Gandrs”. Iepriekš neminēts pārsteigums ir “Gandra” simpātiju balva un dāvanu karte klinšu kāpšanas tornī, kuru pavasarī varēs izmantot sākumskola “Vinnijs”.

Mērsraga vidusskola Rīcības dienās īstenoja akciju par zaļās krāsas ieviešanu apģērbā, tādējādi paužot savu nostāju un attieksmi pret vidi, kā arī lekciju par higiēnas jautājumiem. Ēdoles pamatskola, iesaistot arī vietējos iedzīvotājus, organizēja akciju - “Šķirot – ir stilīgi”, notika zaļo darbnīcu dienu, kad no otrreizējām izejvielām tika radītas interesantas lietas, kā arī aktīva atpūta ar zemessargiem, bet Rīcības nedēļas nosēgumā – “Eko burziņš”. Annenieku pamatskolā, savukārt, notika telpaugu pavairošanas akcija – pārstādīšana un maiņa, lai padarītu zaļāku ikviena apkārtējo telpu. “Gandra” simpātiju balvas ieguvēji, sākumskola “Vinnijs”, īstenoja zīmējumu konkursu un diskusiju par labo un slikto apkārtējā vidē, devās pārgājienā uz Beberbeķu parku un veidoja fotoreportāžu, kā arī iekārtoja ziemas siltumnīcu un tikās ar mežzini.

Kopumā Rīcības dienām tika pieteiktas un īstenotas 111 aktivitātes.

Ekoskolu Globālās rīcības dienas organizē Vides izglītības fonds. Informatīvi atbalsta www.draugiem.lv un www.mammamuntetiem.lv. Balvu fondu nodrošināja uzņēmums "Gandrs".Vides izglītības fonda darbību finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija projekta „ Zaļais izrāviens - Vides izglītības fonda darbības stiprināšana“ ietvaros.

Sagatavoja:
Ilze

visi jaunumi