programmas

Rīgā notika gājiens "Izmetam pārāk daudz"

12. septembrī plkst. 14.30 notika Vides izglītības fonda kampaņas "Zaļais aicinājums" atklāšanas gājiens. Pasākuma mērķis bija vērst sabiedrības uzmanību pārtikas atkritumu problēmai Latvijā un ar to saistītajiem zaudējumiem.

Ap 170 dalībnieku devās ceļā no Latvijas Nacionālās bibliotēkas līdz Brīvības piemineklim, lai vērstu uzmanību nesamērīgi lielajam pārtikas atkritumu apjomam Latvijā. Šobrīd pie mums atkritumos tiek izmesta aptuveni ceturtā daļa no visas saražotās pārtikas. Ar saukļiem "Izmetam pārāk daudz", "Pārtika nav atkritumi", "Domā plašāk", "Ēd atbildīgi" u.c. sabiedrība tika aicināta pārvērtēt pašreizējos pārtikas patēriņa ieradumus, kuri veicina nelietderīgu resursu un līdzekļu izmantojumu un kaitē videi. Gājienā piedalījās Ekoskolu pedagogi un aktīvākie Ekoskolu jaunieši, kā arī Ekoskolu absolventi.Vairāk foto šeit

Pasākums tika veidots kā daļa no projekta “Zaļais aicinājums”, ko organizē Vides izglītības fonds ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu.


Vides izglītības fonds (VIF) ir pasaules vadošās vides izglītības un neatkarīgās tūrisma ekosertifikācijas organizācijas Foundation for Environmental Education (FEE International) pārstāvis. Latvijā VIF nodrošina visu starptautisko FEE programmu - Zilais karogs, Zaļā atslēga, Ekoskolas, Jaunie vides reportieri, Izzini mežu - īstenošanu vai pārraudzību. Jau sesto gadu VIF īsteno arī nacionāla līmeņa vides kampaņu “Mana jūra”, kuras ietvaros katru vasaru notiek zaļā ekspedīcija.
 
Informāciju sagatavoja – Ilze Rušmane, 26163508
Projekta “Zaļais aicinājums” koordinators – Edmunds Cepurītis, 26330586
Informācija par Ekoskolu programmu – Daniels Trukšāns, 26349865
 

visi jaunumi