programmas

Race for the Baltic velomaratons tuvojas

No 8.jūnija līdz 25.augustam notiek starptautiska kampaņa „Velomaratons Baltijas jūrai”. Velomaratona dalībnieki, šķērsojot deviņas valstis, dosies 3 mēnešu ilgā, 3500 km garā velo maratonā gar Baltijas jūras krastu, lai pievērstu uzmanību Baltijas jūras piesārņojumam, kā arī vācot iedzīvotāju parakstus petīcijai par Baltijas jūras atveseļošanu. Kampaņas ietvaros tiek uzsvērtas trīs prasības:

1. Izbeigt pārmērīgo nozveju un atjaunot dabiskos zivju krājumus, lai nodrošinātu ilgtspēju.
2. Noteikt 30% Baltijas jūras par aizsargājamu jūras teritoriju un nodrošināt, lai tā tiktu efektīvi pārvaldīta.
3. Samazināt barības vielu un piesārņojuma ieplūdi Baltijas jūrā, lai atjaunotu ūdens kvalitāti.
Lai izveidotu nevalstisko organizāciju, uzņēmēju, iesaistīto iedzīvotāju un politikas veidotāju koalīciju, kampaņa pulcēs kopā dažādas ieinteresētās puses, kuras skar Baltijas jūras vides degradācija-, un kas vēlas panākt Baltijas jūras vides veselības atjaunošanu.
Akcijas mērķis ir panākt, ka politikas veidotāji un politiķi HELCOM (The Baltic Marine Environment Protection Commission) ministru sanāksmē oktobrī sāktu rīkoties un izpildītu tās saistības, par kurām ir panāktas vienošanās samilzušos vides jautājumos saistībā ar Baltijas jūru.
Velomaratons šonedēļ tuvojas Latvijai un no 18. līdz 27.jūlijam šķērsos valsts teritoriju šādā maršrutā: Salacgrīva – Saulkrasti – Rīga – Jūrmala – Tukums – Kuldīga, Slītere – Pāvilosta – Rucava.
Aicinām ikvienu interesentu pievienoties kampaņai par Baltijas jūru vairākos veidos - parakstot petīciju, kas ir izveidota tīmekļa vietnē (www.raceforthebaltic.com), kā arī kaut uz vienu dienu doties līdzi notiekošajā velomaratonā.
Velobrauciena maršruts un izbraukšanas, ierašanās laiki (izbraukšana no katras pilsētas pašvaldības Domes ēkas laukuma ap pl. 9.00 – 9.30):
18.jūlijs – plkst. 12:00 ierodas Salacgrīvā. Vides akcijas 18.-20.07. festivālā “Positivus”.
20.jūlijs – izbraukšana no Salacgrīvas pl. 14:00, maršruts Salacgrīva – Saulkrasti.
21.jūlijs – izbraukšana no Saulkrastiem pl. 9:30, maršruts Saulkrasti – Rīga
22.jūlijs – izbraukšana no Rīgas pl. 9:00, maršruts Rīga – Jūrmala. Vides un parakstu vākšanas akcija uz Jomas ielas laukumā pie viesnīcas „Hotel Jūrmala Spa” Majoros no 14:00 – 18:00.
23.jūlijs – izbraukšana no Jūrmalas pl. 9:30, maršruts Jūrmala – Tukums. Vides akcijas pie ledus halles.
24.jūlijs – izbraukšana no Tukuma pl. 9:30, maršruts Tukums – Kuldīga/Slītere. Pl. 18:00 koncerts un vides akcija Slīteres bākā.
25.jūlijs – izbraukšana no Kuldīgas pl. 9:30, maršruts Kuldīga – Pāvilosta. Vides akcijas Pāvilostas novadpētniecības muzejā un Pelēkajā kāpā.
26.jūlijs – izbraukšana no Pāvilostas pl. 9:00, maršruts Pāvilosta – Rucava.
27.jūlijs – izbraukšana no Rucavas pl. 9:00, maršruts Rucava – Klaipēda (Lietuva).
Ikviens ir aicināts piedalīties un līdzdarboties velomaratona ietvaros notiekošajās vides aktivitātēs: koncertos, sarunās, radošajās darbnīcās utt. Katrā no pilsētām, kurās iebrauks maratonisti, notiks arī parakstu vākšanas akcija par tīru Baltijas jūru.
„Velomaratons Baltijas jūrai” Latvijā notiek sadarbībā ar tā partneriem - biedrībām: „Vides aizsardzības klubs”, „homo ecos”, „Latvijas Zaļā josta” un „Vides izglītības fonds”.

Informāciju sagatavoja
Ilze Liepa, Aija Caune
„Race for the Baltic” Latvijas koordinatori
+ 371 29154531, 29277035


visi jaunumi