programmas

Runā vides vārdā – iesaisties Jauno vides reportieru kustībā!

Vides izglītības fonds aicina jauniešus vecumā no 11 līdz 20 gadiem iesaistīties Jauno Vides reportieru kustībā, lai iegūtu prasmes žurnālistikā un zināšanas par vides jautājumiem. Dalība dod lielisku iespēju uzrunāt savus vienaudžus visā Latvijā, kā arī piedalīties starptautiskā darbu konkursā un iegūt vērtīgas balvas un iespējas ceļot.

Mēs piedāvājam regulāras apmācības visu mācību gadu, kurās būs iespēja iepazīt vides problēmas pēc iespējas praktiskākā veidā kopā ar ekspertiem. Jaunās zināšanas varēs mācīties nodot saviem skolasbiedriem un vienaudžiem, izmantojot labāko vides un pētniecisko žurnālistu padomus. Jauno Vides Reportieru atbalstītāji ietver tādus speciālistus, kā Anitra Tooma, Latvijas lielākā vides aizsardzības izdevuma “Vides Vēstis” galvenā redaktore, Anda Rožukalne, mediju pētniece un žurnāliste kā arī pētnieciskie žurnālisti ar pieredzi televīzijas sižetu veidošanā no raidījuma “Vides Fakti”.

Šajā gadā vēlamies rīkot vairāk nodarbību reģionos – piesakieties un mēs mēģināsim mācību gada laikā rīkot nodarbību pēc iespējas tuvāk jums.

Iespēja uzrunāt 20 tūkstošus jauniešu


Piesakoties kustībā jauniešiem būs iespēja piedalīties JVR žurnāla “Kartupelis” veidošanā, kas veltīts vides problēmu risināšanai, jauniešu domām par vides aizsardzību, kā arī pieredzes stāstiem. Žurnāls iznāk 2 reizes gadā un tiek izplatīts Ekoskolu tīklā, tā esot pieejams vairāk nekā 20 tūkstošiem skolēnu visā Latvijā. Rakstu iesūtīšana ļauj izmantot mediju speciālisti padomus, kas palīdzēs uzlabot savas rakstīšanas un fotografēšanas prasmes.

Iepriekšējos JVR žurnāla izdevumus skatīt šeit un šeit.

Pirmā nodarbība – jau 28. novembrī


Pirmā nodarbība notiks Rīgā 28. novembrī, kas ir arī starptautiskā diena bez iepirkšanās. Saistībā ar šo tematu, rīkosim praktisko nodarbību, kurā apskatīsim vides piesārņojumu, kas rodas cilvēkiem pilsētās arvien vairāk izmantojot pudelēs pildīto ūdeni krāna ūdens vietā un kā to varētu risināt.

Papildus tam nodarbībā iepazīsimies ar JVR plānotajiem pasākumiem šajā gadā un mācīsimies no vides žurnālistikas ekspertiem – Anitra Tooma stāstīs par to, kā uzrakstīt rakstu par vidi, un kā atrast tēmas, lai tas būtu interesanti lasītājiem, Latvijas Televīzijas speciālisti pastāstīs par pētniecisko darbu, lai iegūtu informāciju par vides problēmām.

Uz nodarbību aicinām arī skolotājus, kam tiks pastāstīts, kā organizēt JVR kustību savā skolā, izmantojot mūsu materiālus. Precizēts nodarbības laiks tiks izziņots jau drīzumā.

Lai pieteiktos JVR kustībai un saņemtu ziņas par pasākumiem, iespējām un mācību materiāliem – aizpildi anketu adresē – http://ej.uz/JVR2015.

Pieteikties var jebkurā laikā. Lūgums atstāto e-pastu regulāri pārbaudīt.

Vides izglītības fonda darbību Latvijā atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds. Vides izglītības fonda darbību finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija projekta „Zaļais izrāviens - Vides izglītības fonda darbības stiprināšana“ (projekta nr. 2012.EEZ/DAP/MAC/100) ietvaros.

 
 

visi jaunumi