programmas

Sākusies pieteikšanās Zilā Karoga ekosertifikātam

Līdz šī gada 8. februārim iespējams iesniegt pieteikumus Zilā karoga ekosertifikāta saņemšanai 2016. gada sezonai. Pieteikumus izskatīs nacionālā žūrija un atbilstošākos kandidātus izvirzīs starptautiskajai Zilā karoga žūrijai.

Zilais Karogs ir pasaules populārākais tūrisma ekosertifikāts, kas ir plaši atpazīts gan iedzīvotāju, gan pašvaldību un vides institūciju vidū. Kritēriju ieviešana nodrošina pilnvērtīgu metodoloģiju peldvietu apsaimniekošanai, kurā ir ņemti vērā visi vides aizsardzības un ilgtspējīgas attīstības faktori, un pievērsta liela uzmanība vides kvalitātes uzturēšanai un bioloģiskās daudzveidības aizsargāšanai, tādējādi garantējot drošu atpūtu tīrā vidē. Iesaistoties kampaņā, pašvaldības apņemas īstenot arī plašākas vides informācijas un izglītības iniciatīvas.
Aizvadītajā, 2015. gadā, Zilais Karogs plīvoja 16 peldvietās un 3 jahtu ostās Latvijā. Ar Zilo Karogu ir apbalvotas vairāk kā 4000 pludmales un jahtu ostas 48 valstīs visā pasaulē.
Zilo Karogu Latvijā piešķir Vides izglītības fonds (VIF), kas ir dibināts ar mērķi veicināt ilgtspējīgu attīstību ar vides izglītības palīdzību. VIF pamatktivitātes ir saistītas ar pasaules vadošās vides izglītības organizācijas Foundation for Environmental Education (FEE International) programmu īstenošanu Latvijā.

Papildus informācija, pieteikums un Zilā Karoga piešķiršanas kritēriji pieejami atrodami VIF mājas lapā - http://www.videsfonds.lv/lv/zilais-karogs
Pieteikuma formu sūtiet, rakstot uz e-pastu: janis.ulme@zemesdraugi.lv.


Informāciju sagatavoja – Ieva Gedzuna
ieva.gedzuna@zemesdraugi.lv

visi jaunumi