programmas

Sākas Zilā Karoga pieteikumu pieņemšana 2011. gada sezonai

Uzsākta Zilā Karoga pieteikumu pieņemšana sertifikācijai 2011. gada vasaras sezonai. Pretendenti, kas vēlas saņemt Zilā Karoga balvu, pieteikumus var iesniegt līdz 1. martam.
 
Zilais Karogs ir pasaulē populārākais tūrisma ekosertifikāts, ko pasniedz peldvietām un jahtu ostām par augstu vides kvalitātes un apsaimniekošanas līmeni. Lai iegūtu ZK balvu, peldvietām un jahtu ostām ir jāatbilst attiecīgi 29 un 22 kritērijiem vides informācijas, ūdens kvalitātes, apsaimniekošanas kvalitātes, servisa un drošības jomās.
 
Šogad Zilā Karoga kritērijos ir ieviests būtisks jaunums, kas padara šo sertifikācijas sistēmu vēl uzticamāku – peldvietās ūdens kvalitātes līmenis tiks vērtēts četru sezonu griezumā, nevis vienas, kā bija līdz šim.
 
Zilā Karoga Nacionālā žūrija Latvijas kandidātu pieteikumus izvērtēs līdz 4. martam, starptautiskā žūrija savu darbu sāks marta vidū. Pagājušajā sezonā Latvijā plīvoja 13 Zilie karogi – 11 peldvietās un 2 jahtu ostās.
 
Zilā Karoga programmu īsteno starptautiskā vides organizācija Vides izglītības fonds (Foundation for Environmental Education - FEE), kas darbojas 58 pasaules valstīs un līdztekus Zilā Karoga kampaņai īsteno arī četras citas globāli atpazīstamas un populāras programmas ekosertifikācijas un vides izglītības jomā. FEE ir ANO un PTO partnerorganizācijas statuss vides izglītībā un tūrisma vides atbildības veicināšanā.
 
Zilā Karoga kampaņu un citas FEE programmas Latvijā īsteno nodibinājums „Vides izglītības fonds” sadarbībā ar Vides ministriju. Kampaņas norisi atbalsta Latvijas Vides aizsardzības fonds.

visi jaunumi