programmas

Salaspils jaunieši meklē risinājumus plastmasas problēmām

Oktobra nogalē Salaspils 1. vidusskolas un Daugmales pamatskolas jaunieši pulcējās un Jauno vides reportieru nodarbību par vides problēmām un aktīvismu.
Pasākuma pirmajā daļā jauniešus ar mūsdienu izaicinājumiem vides aizsardzībā iepazīstināja Edmunds Cepurītis. Dažādu vides un dzīvnieku tiesību kampaņu veidotāja Maija Krastiņa dalījās ar savu pieredzi aktīvismā, iedvesmojot jauniešus radīt pārmaiņas arī savās kopienās.

Otrajā daļā jauniešiem bija iespēja darboties grupās, meklējot risinājumus svarīgākajām vides problēmām un plānojot veidus, kā tām pievērst uzmanību ar mediju palīdzību. Viens no galvenajiem tematiem bija plastmasas piesārņojums. Jaunieši sagatavoja plānu, kas paredz mainīt plastmasas maisiņu izmantošanu skolas kafejnīcā, kā arī apņēmās sākt sarunas ar Salaspils pašvaldību par iespēju aizliegt vienreizlietojamos plastmasas traukus pašvaldības pasākumos.

Pasākumu koordinē Vides izglītības fonds projekta "Ekoskolas kopienu līdzdalībai (nr. 2019.LV/NVOF/DAP/053)" ietvaros. Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par pasākuma saturu atbild Vides izglītības fonds.


JVR programmas darbību Latvijā finansiāli atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds projekta 
"FEE International programmu īstenošana Latvijā 2019. gadā" (nr.1-08/33/2019) ietvaros.


       

visi jaunumi