programmas

Seminārs par atbildīgu pārtikas patēriņu starptautiska projekta “Ēdam atbildīgi!” ietvaros 20., 21. jūlijā

Ēdienam mūsu dzīvēs ir neapšaubāmi nozīmīga loma, un tā ir daudz plašāka, kā tikai uzturēt mūs pie dzīvības. Kopš mums ir pieejami produkti un ēdienu receptes no visas pasaules, pārtika, ko izvēlamies, spēj satuvināt cilvēkus un pat atšķirīgas kultūras. Retāk aizdomājamies par to, kā pārtikas ražošana, tirgošana un patērēšana ietekmē mūsu planētas veselību (augsni, ūdeni, ekosistēmas, bioloģisko daudzveidību utt.), klimata pārmaiņas, nabadzības samazināšanu, iedzīvotāju skaita pieaugumu un cilvēku veselību. Ir būtiski sev atbildēt uz jautājumiem: ko es ēdu, cik daudz es izmetu atkritumos, no kurienes nāk mana pārtika, kurš un kā to ražo, un kāda ir tās ietekme uz planētu? Atbilžu meklēšana šiem jautājumiem ir aizraujoša pieredze, no kuras mācīties. Apzināta alternatīvu patēriņa veidu meklēšana ir paņēmiens, ar kuru katrs no mums var veicināt pozitīvas pārmaiņas pasaulē.
Pilotprojekts “Ēdam atbildīgi!” ir pirmā iniciatīva ES izveidot skolu programmu, kas strādā ar pārtikas patēriņa problemātisko jautājumu. Uz rīcību orientēta metodoloģija attīstīs Ekoskolu jauniešu kritisko domāšanu, zināšanas, prasmes un uzskatus, kas palīdzēs kļūt par atbildīgiem patērētājiem un aicinās izvērtēt savus ēšanas paradumus.

Projekta ietvaros tiek organizēti izglītojoši semināri visās deviņās projekta dalībvalstīs (Bulgārija, Horvātija, Čehija, Latvija, Malta, Polija, Rumānija, Slovākija un Slovēnija), kas Latvijā notiks 20. un 21. jūlijā, un kuram var pieteikties interesenti - organizāciju pārstāvji, kas strādā ar jauniešiem, vides un pārtikas tēmām, kā arī jebkurš, kurš ir ieinteresēts seminārā apspriežamajās tēmās. Pieteikties, aizpildot anketu ŠEIT līdz 15. jūlijam. Jāņem vērā, ka seminārs notiks Angļu valodā. Vietu skaits ierobežots.
Semināra mērķi:
Pilnveidot zināšanas par pārtikas patēriņu un tā plašāko ietekmi uz cilvēkiem un vidi
Definēt, kas ir atbildīgs patērētājs - galvenās zināšanas un prasmes
Apspriest vides, attīstības un globālo izglītību, pārtikas tēmas integrēšanu mācību procesā
Attīstīt projekta “Ēdam atbildīgi!” metodoloģiju

Seminārā piedalīsies eksperti no Čehijas organizācijas “Glopolis” (nevalstiska organizācija ar vairāk kā desmit gadu pieredzi darbā ar atbildīgas ekonomikas, videi draudzīgas enerģētikas politikas un stabilas pārtikas tirdzniecības veicināšanu) un pirmajā semināra dienā runās par to, ko nozīmē ilgtspējīga attīstība, kas ir rietumniecisks pārtikas patēriņa modelis, ko tas nodara videi un cilvēka veselībai, un kā veicināt pārmaiņas - ar savu personīgo izvēli, vides izglītību skolās. Otrajā dienā tiks runāts par to, kā labāk nodot atbildīga pārtikas patēriņa vēstījumu jauniešu auditorijai - kāda veida komunikāciju izvēlēties, caur kādām aktivitātēm padarīt tēmu saistošu, un kā motivēt jauniešus mainīt savus paradumus. Pasākuma programma un norises adrese tiks precizētas.


Dokuments sagatavots „Ēdam atbildīgi!” projekta ietvaros ar finansiālu atbalstu no Eiropas Savienības. Par dokumenta saturu atbild oficiālais projekta partneris un pārstāvis Latvijā – Vides izglītības fonds.
Vides izglītības fonda darbību Latvijā atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds. Vides izglītības fonda darbību finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija projekta „Zaļais izrāviens - Vides izglītības fonda darbības stiprināšana“ (projekta nr. 2012.EEZ/DAP/MAC/100) ietvaros.

visi jaunumi