programmas

Skolēni aicina politisko partiju pārstāvjus rīkoties

7. novembrī visā pasaulē norisinās Ekoskolu Globālās Rīcības diena, kurā ik gadu piedalās vairāk kā desmit miljoni skolēni. Jau otro gadu arī Latvijas Ekoskolas visā valstī organizē pasākumus, kuros jaunieši aktualizē jautājumus par videi draudzīgu dzīvesveidu, kā arī iesaista pasākumos sabiedrību.

Šī gada tēma Rīcības dienām Latvijā – vietējā un ekoloģiskā pārtika skolu ēdienkartēs.

4. novembrī, atklājot Globālās Rīcības dienas nedēļu Saeimā, jaunieši sadarbībā ar nevalstisko organizāciju pārstāvjiem un vecāku organizācijām pasākumā “Burkāns politiķiem” motivēs dažādu partiju pārstāvjus veidot valstisku nostāju jautājumā par ekoloģisko un vietējo produktu pieejamību skolu ēdienkartēs, kā arī aicinās uz diskusiju par iespējamajiem risinājumiem likumdošanā, lai izglītības iestādēm atvieglotu šādu produktu iegādi. Uz diskusiju aicināti visu partiju frakciju pārstāvji.

Diskusija paredzēta kā turpinājums Lielpusdienām “Veseli ēduši”, kas 2. oktobrī norisinājās Zemkopības ministrijā, un kur vairāk kā 300 skolēni no Latvijas Ekoskolām, kā arī Latvijā populāri pavāri aicināja ministriju un dažādu organizāciju pārstāvjus kopīgi gatavot sapņu skolas pusdienas, no vietējiem produktiem, kurus līdzi atveda skolēni. Pasākumu atklāja Zemkopības Ministre Laimdota Straujuma, un tas kalpoja kā diskusiju aizsākums arī jautājumam par strīdīgo Skolas Augļa programmu.

Pasākumus organizē Vides izglītības fonds Globālo Ekoskolu Rīcības dienu ietvaros, kas norisinās no 4. – 8. novembrim visā Latvijā. Ekoskolu programma ir viena no populārākajām skolu izglītojošajām programmām pasaulē, un Latvijā Ekoskolu programmā darbojas jau vairāk kā 140 izglītības iestādes.

Vairāk par Ekoskolu Globālās Rīcības dienu: http://www.draugiem.lv/ricibasdiena/

Ekoskolu Globālās Rīcības dienas preses konference un diskusija “Burkāns politiķim” norisināsies Reformu partijas frakcijas tikšanās telpā, Jēkaba ielā 16.


Ekoskolu Globālās Rīcības dienas informatīvi atbalsta www.draugiem.lv un www.mammamuntetiem.lv


Vides izglītības fonda darbību finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija projekta „ Zaļais izrāviens - Vides izglītības fonda darbības stiprināšana“ ietvaros.


Informācijai:
Zane Ruģēna – Bojāre
29326931

visi jaunumi