programmas

Starptautisks konkurss "Lietu otrā dzīve"

Zināms, ka Baltijas jūras piekrastē atrodams ne viens vien cilvēka atstāts vai ar piekrastes vēju no jūras atceļojis priekšmets. Reizēm šie atradumi mēdz būt pārsteidzoši un pat iedvesmojoši. Vides izglītības fonds, projekts MARLIN un Balticseanow.info aicina piešķirt piekrastē atrastajām lietām otro dzīvi.
 
Kad?
Konkursa atklāšana notiks šā gada 21. aprīlī, Lielās Talkas ietvaros. Tas nozīmē, ka, atbrīvojot piekrasti no atkritumiem, talkas dalībnieki aicināti domāt zaļi un radoši, piešķirot atrastajiem priekšmetiem nosaukumu un izdomājot tiem jaunus izmantošanas veidus. 
 
Kā to izdarīt? 
Lai atradums pretendētu dalībai konkursam „Lietu otrā dzīve”, konkursantiem:
- jāatrod priekšmets (vai vairāki),
- jāpiefiksē tā atrašanās vietā (valsts, novads, pagasts, pludmale (ja iespējams)),
- jāpiešķir tam otrā dzīve: izmantojot sadzīvē, mākslā, uzlabojot tā funkcijas utml.,
- priekšmeta otrā dzīve jāiemūžina: zīmējumā, foto vai video stāstā,
- materiāls jāsūta uz e-pastu ilze.grunska@zemesdraugi.lv.
Viens dalībnieks var iesniegt ne vairāk kā 3 darbus. 
 
Formāts 
Konkursa zīmējuma (iesniegt zīmējuma fotogrāfiju) un foto vēlamais formāts ir jpg, gif vai pmg (maksimālais izmērs līdz 4 MB). Vēlamais video formāts ir mp4, avi, mpg, (maksimālais izmērs līdz 50 MB). Video darbus nepieciešams augšuplādēt kādā no internetā piedāvātajiem serveriem (piemēram, faliem.lv vai citur) un iesūtīt uz norādīto e-pastu tikai linku ar pieeju attiecīgajam failam. 
 
Izvērtēšana 
Konkursa „Lietu otrā dzīve” dalībnieku rezultātus izvērtēs Vides izglītības fonda, projekta MARLIN un Balticseanow.info žūrija trīs kategorijās: zīmējums, foto un video. 
Galvenie darbu vērtēšanas kritēriji: 
darba oriģinalitāte, 
zaļās idejas klātesamība,
praktiskais pielietojums.
Katrā kategorijā tiks noteikti trīs labākie darbi.
 
Konkursa nosacījumi
Iesniedzot konkursam savu darbu, dalībnieks piekrīt, ka zīmējums, foto vai video tiks publicēts portālā Balticseanow.info un projekta MARLIN mājas lapā vai citos masu medijos. 
 
Labāko darbu autorus gaida pārsteiguma balvas!
 
Darbu iesūtīšanas termiņš ir 2012. gada 30. aprīlis (ieskaitot).
Nosūtot darbu, lūgums norādīt dalībnieka Vārdu, Uzvārdu, vecumu, e-pastu un tālruņa numuru un nepieciešamo informāciju par priekšmetu.
 
Starptautisko „Lietu otrā dzīve” konkursu rīko un administrē projekts MARLIN un projekts Balticseanow.info. Konkurss vienlaicīgi norisināsies Latvijā, Somijā, Igaunijā un Zviedrijā. 
 

visi jaunumi