programmas

Aicinam tūrisma mītnes papildināt zināšanas par videi draudzīgu saimniekošanu

Šo piektdien, 10. aprīlī, Hotel Avalon Rīga telpās notiks ekosertifikācijas programmas „Zaļā atslēga” informatīvais seminārs – tiks gaidīti pārstāvji gan no viesnīcām, kas jau ir „Zaļās atslēgas” programmā - papildināt savas zināšanas, gan jaunie un potenciālie kandidāti - gūt izpratni par kritēriju ieviešanas izaicinājumiem un iespējām.

Tiks salīdzināta pieredze „Zaļās atslēgas” programmas īstenošanā pasaulē un Latvijā, skaidrota pieteikšanās kārtība, kontroles un pārbaudes procedūras, un kritēriju ieviešanas vadlīnijas. Tāpat būs iespēja dalīties pieredzē par programmas ieviešanā Latvijā. Pasākuma otrajā daļā par to, kā dzīvot zaļāk var katrs no mums, stāstīs vides žurnāliste Anitra Tooma. Būs iespēja uzzināt par biloģiskās pārtikas pieejamību Latvijā (“BioLoģiski”), videi draudzīgu atktitumu apsaimniekošanas risinājumiem un ekosertificētu tīrīšanas un mazgāšanas līdzekļu pieejamību (“Ragn-Sells”). Nobeigumā stāstīsim par pārējo FEE programmu integrācijas kritērijiem (Vides izglītības fonds).

Programmas mērķis ir samazināt tūrisma negatīvo ietekmi uz apkārtējo vidu, izglītojot un informējot katras iestādes darbiniekus un klientus par vides ietekmēm, vairojot ilgtspējīgu metožu izmantošanu pārvaldē un tehnoloģijās, un vadot katru uzņēmumu ar atbildību pret vidi, tādējādi samazinot resursu un enerģijas patēriņu. Kopumā viesnīcām, lai iegūtu „Zaļo atslēgu”, ir jāatbilst vairāk kā 110 kritērijiem divpadsmit kritēriju grupās. Dažas no iekļautajām kategorijām ir: ūdens, atkritumi, enerģija, personāla informētība, ķīmisko vielu izmantošana, pārtika un ēdināšana.
Ekosertifikācijas programmu Latvijā īsteno nodibinājums Vides izglītības fonds, kas nodrošina visu FEE International programmu realizāciju Latvijā (Ekoskolas, Zilais Karogs, Jaunie vides reportieri, Zaļā Atslēga, Izzini mežu).

Dalībai semnārā var pieteikties, rakstot uz: janis.ulme@zemesdraugi.lv
Papildu informācija: Jānis Ulme, ZA nacionālais koordinators, 22552423

  

Ekosertifikācijas programmas “Zaļā Atslēga” darbību atbalsta Latvijas Vides aizsardzības fonds projekta “FEE International programmu darbības nodrošināšana Latvijā 2015.gadā
Vides izglītības fonda darbību finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija projekta „Zaļais izrāviens - Vides izglītības fonda darbības stiprināšana“ (projekta nr. 2012.EEZ/DAP/MAC/100) ietvaros.

visi jaunumi