programmas

VIF saņēmis atbalstu FEE International programmu īstenošanai Latvijā 2020.gadā

Nodibinājums “Vides izglītības fonds” saņēmis finansiālo atbalstu no Latvijas vides aizsardzības fonda  FEE International (Starptautiskais Vides izglītības fonds) programmu īstenošanai Latvijā 2020.gadā.
Vides izglītības fonds ir  spējis nodrošināt visu FEE International programmu -  Ekoskolas, Jaunie vides reportieri, Zilais karogs, Zaļā atslēga un Izzini mežu īstenošanu Latvijā kopš 1998. gada. Katra no šīm programmām savā jomā ierindojas starp redzamākajām sabiedriskajām iniciatīvām Latvijā.
 
Ekoskolu programma Latvijā apvieno vairāk kā 200 izglītības iestāžu. Ekoskolu programma ir izpelnījusies prestižu statusu, jo iegulda darbu sabiedrības iesaistīšanas veicināšanā vietējā līmenī, nodrošina kvalitatīvus materiālus un izglītības iespējas gan iesaistītajiem jauniešiem, gan pedagogiem (tai skaitā tālākizglītības kursus), kā arī regulāri īsteno tematiskas kampaņas par vides jautājumiem. Līdztekus Ekoskolām, Jauno Vides reportieru programmas aktivitātes, kuru mērķauditorija ir aktīvi jaunieši, sniedz tiem iespēju padziļināti iesaistīties un izzināt vides problēmas, tikties ar ekspertiem un apgūt pilsoniskajai līdzdalībai būtiskas prasmes un kompetences.
 
Savukārt Zilā Karoga (ZK) un Zaļās Atslēgas (ZA) ekosertifikācijas programmas darbojas galvenokārt tūrisma vides ietekmju novēršanā un mazināšanā ar citām svarīgām sabiedrības grupām – pašvaldībām un uzņēmējiem. Zilā Karoga programmā ir iesaistījušās Liepājas, Ventspils, Rīgas, Saulkrastu, Limbažu novada, Jēkabpils, Daugavpils, Siguldas novada un Engures novada pašvaldības, kas atbilstoši ZK kritērijiem ir uzņēmušās pabildu atbildību un saistības vides izglītības un sabiedrības iesaistīšanas jomā vides jautājumos. Gadā VIF programmu ietvaros Latvijas pašvaldības īsteno vairāk kā 60 papildu vides izglītības pasākumu un iniciatīvu vietējo iedzīvotāju un pilsētas viesu auditorijām. Savukārt Zaļās Atslēgas programma pašreiz apvieno 12 Latvijas viesnīcas ar kopā vairāk kā 1700 numuriem/gultasvietām.
Latvijas vides aizsardzības fonda piešķirtais finansējums FEE programmu īstenošanai ļaus nodrošināt Latvijas biedra statusa saglabāšanu FEE International, izpildot administratīvos kritērijus un prasības biedrorganizācijas un pārstāvniecības statusa saglabāšanai, kā arī nodrošināt FEE International programmu – Ekoskolas, Zilais Karogs, Zaļā Atslēga, Jaunie Vides reportieri un Izzini mežu – sekmīgu darbību un izaugsmi Latvijā, kā arī īstenot virkni tiešo aktivitāšu programmu mērķauditorijām.

 

 
Projekts “FEE International programmu īstenošana Latvijā 2020.gadā” (proj. Nr. 1-08 / 3/ 2020) tiek īstenots ar Latvijas  vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu.

visi jaunumi