programmas

Tiks apbalvotas skolas, kuras piedalījās projektā „Uzņēmumu ilgtspējas izpēte”

Ceturtdien, 23.aprīlī pulksten 12 Rīgas Ziepniekkalna sākumskolā (ekoskolā) notiks svinīgais pasākums, kurā tiks apbalvotas skolas un pirmsskolas mācību iestādes, kuras piedalījās projektā „Uzņēmumu ilgtspējas izpēte”.

Pasākumu atklās vides ministrs Raimonds Vējonis, skolēni prezentēs labākos darbus, uzstāsies Roberts Gobziņš un grupa „Resnie putni”.Projekts tika organizēts kā konkurss starp klasēm vai skolēnu grupām par labāko pētījumu par kādu vietējo uzņēmumu no ilgtspējīgas attīstības perspektīvas. Konkursā piedalījās 62 komandas no 31 mācību iestādes, kuras pētīja visdažādākos uzņēmumus, nosakot to ietekmi uz vidi, kā arī izstrādājot priekšlikumus to zaļākai saimniekošanai balstoties g.k. uz savu pieredzi, kas iegūta Ekoskolu programmā.

Projektu īsteno Vides izglītības fonds sadarbībā ar SIA „Latvija Statoil”.
Projekta mērķi ir veicināt skolēnu izpratni par uzņēmējdarbības ietekmi uz vidi un ilgtspējīgas attīstības nodrošināšanas pamatprincipiem, kā arī uzņēmumu iesaistīšanos savas ekoloģiskās pēdas nospieduma samazināšanā.

Konkursa darbus vērtē žūrija, kurā aktīvi piedalās mākslinieks Roberts Gobziņš, kā arī „Latvija Statoil”, Latvijas Zaļā punkta un Ekoskolu programmas žūrijas pārstāvji.
Konkursu finansiāli atbalsta „Latvija Statoil”, ar balvām atbalsta Latvijas Zaļais punkts, Latvijas Valsts meži, „Madara Cosmetics”, „Weleda”, „Biotēka”, „Diviss”, izdevniecības „Zvaigzne”, „Jumava”, „Nordic” un žurnāls „Vides Vēstis”.


Ģirts Strazdiņš, Ekoskolu programmas vadītājs
Vides izglītības fonds
Tālrunis 29 26 68 67
E-mail: ekoskolas@videsfonds.lv

Ekoskolu programmu finansiāli atbalsta Latvijas Vides aizsardzības fonds.

visi jaunumi