programmas

Tiks apbalvoti šīs sezonas Zilā Karoga un Zaļās Atslēgas saņēmēji

Pirmdien, 15. maijā, VARAM telpās notiks svinīga šīs sezonas Zilā Karoga un Zaļās atslēgas sertifikātu saņēmēju apbalvošana. Pasākumā piedalīsies arī VARAM ministrs Kaspars Gerhards. Līdztekus apbalvošanai pasākuma organizatori sniegs ieskatu šīs sezonas aktualitātēs.

Pasākums notiks Vides un reģionālās attīstības ministrijas 101. telpā, Peldu ielā 25, tas notiks no 12.00 līdz 14:00. Pasākumā piedalīsies visi ekosertifikātu saņēmēji no pašvaldībām un apsaimniekotājiem, par kuru plāniem un jaunumiem būs iespējams uzzināt. Tāpat arī pasākumā būs iespējams uzzināt, kad norisināsies karogu pacelšana Latvijas peldvietās un jahtu ostās.

Šajā sezonā starptautiskā Zilā Karoga žūrija atbalstījusi 21 Latvijas peldvietas un jahtu ostas kā atbilstošas visām sertifikācijas prasībām, tā nostiprinot Latvijas līderpozīcijas Baltijas valstīs. Šogad Latvijā uz Zilā Karoga saņemšanu 2017. gada sezonā pretendēja 23 peldvietas un jahtu ostas, starp kurām bija arī jauni kandidāti – Vecāķu, Mellužu un Kauguru peldvietas, kā arī Jūrmalas jahtu osta. 

Zilā Karoga kritēriji ir lielisks metodoloģisks rīks, kas palīdz apsaimniekot piekrasti tā, lai samērīgi tiktu ievērotas gan tūrisma, gan vides aizsardzības intereses. Kritērijos ir ņemti vērā visi vides aizsardzības un ilgtspējīgas attīstības faktori, pievērsta liela uzmanība vides kvalitātes uzturēšanai un bioloģiskās daudzveidības aizsargāšanai, tā garantējot drošu atpūtu tīrā vidē. Iesaistoties kampaņā, pašvaldības apņemas īstenot arī plašākas vides informācijas un izglītības iniciatīvas. Pagājušajā sezonā 47 valstīs plīvoja 4266 Zilie Karogi, no tiem Latvijā – deviņpadsmit.

Savukārt Zaļās Atslēgas sertifikātu pirmajā pieteikumu kārtā Latvijā šogad saņems viens jauns pieteicējs.

Zaļā Atslēga ir brīvprātīga tūrisma ekosertifikācijas sistēma, kas šobrīd veiksmīgi darbojas vairāk kā 2500 viesmīlības uzņēmumos 54 valstīs. Tā ir kļuvusi par aktuālo līderi viesmīlības nozares ekosertifikācijā un straujāk augošo tūrisma ekosertifikācijas neatkarīgo programmu pasaulē, ko izvēlas daudzi tirgus līderi - Rezidor Hotel Group un Starwood Hotels & Resorts Worldwide. Programma ir arī ANO Vides programmas un ANO Pasaules tūrisma organizācijas partneris videi draudzīga tūrisma veicināšanā.


Par Zilā Karoga un Zaļās Atslēgas programmu īstenošanu Latvijā ir atbildīgs Vides izglītības fonds (VIF), pasaules vadošās vides izglītības un neatkarīgās tūrisma ekosertifikācijas organizācijas Foundation for Environmental Education (FEE International) pārstāvis, kas Latvijā nodrošina visu starptautisko FEE programmu  - Zilais Karogs, Zaļā Atslēga, Ekoskolas, Jaunie vides reportieri, Izzini mežu - īstenošanu vai pārraudzību. 

 Vides izglītības fonda darbību Latvijā atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds projekta “FEE International programmu īstenošana Latvijā 2017.gadā" ietvaros.
 

Papildus informācija par pasākumu – Jānis Ulme, 22552423

Komunikācija ar medijiem – Sanita Rībena, 29107362

     

visi jaunumi