programmas

Tīra jūra vieno Ventspilī

Sestdien, 7.jūlijā, pulksten 16.00 Rakstnieku namā norisināsies Baltijas jūrai veltītās sociālās kampaņas "Mana jūra" publiskais pasākums, lai aicinātu ikvienu interesentu vienoties sajūtās par mūsu Baltijas jūru, klausoties gan lekcijās, gan kampaņas dalībnieku stāstos un pieredzē, kas piedzīvota ceļā no Nidas līdz Liepājai.

„Tīra jūra vieno” apmeklētājiem būs iespēja uzzināt vairāk par Vides izglītības fonda MARLIN projekta šīsvasaras iniciatīvu – kampaņu „Mana jūra”, kā arī ieklausīties pazīstamās vides aktīvistes Gunas Grimstas stāstījumā „Aizliegtā zona”, kuru Guna pati dēvē par savu stāstu – tas ir atklāts un trāpīgs salīdzinājums brīvas piekrastes esamībai mūsdienās un laikam, kad Latvija bija PSRS sastāvā – cik ļoti ir mainījusies pieeja jūrai un arī izpratne par tās aizsargājamību.

Pasākums sniegs apmeklētājiem iespēju kļūt par daļu no iniciatīvas, kas aktualizē Baltijas jūras piesārņojuma problemātiku – sniegt informāciju par labajiem un negatīvajiem piemēriem piekrastes un jūras apsaimniekošanā, pastāstīt un ierakstīt savu jūras stāstu un aicinājumu pievērst lielāku uzmanību Baltijas jūrai, kā arī nodot savu vēlējumu.

Kampaņa ir viena no aktivitātēm Latvijā, Igaunijā, Somijā un Zviedrijā uzsākta projekta MARLIN ietvaros, kuru organizē Vides izglītības fonds (VIF) un, kā ietvaros tās dalībnieki dosies 500 km garā izpētes misijā gar Baltijas jūras piekrasti, īstenojot daudzveidīgas aktivitātes.

Kampaņa uzsākās 28. jūnijā no Nidas un paredzēts, ka tā noslēgsies 28. jūlijā pie Ainažu mola.

Kampaņai „Mana jūra” var sekot līdzi vietnē www.manajura.lv, lai uzzinātu jaunākās aktualitātes un intereses gadījumā pievienoties gājienam. Apmešanās vietas tuvākajās dienās: 3.07 – Pāvilosta; 4.07 – ZS „Zaķi”; 5.07 – Užava; 6.07 – 8.07 – Ventspils; 9.07 – Oviši; 10.07 – Mazirbe;

Vairāk par Vides izglītības fondu: www.videsfonds.lv, twitter - @videsfonds, kā arī Facebook.com un draugiem.lv. Sociālā kampaņa "Mana jūra" norisinās starptautiska projekta MARLIN ietvaros, kas tiek īstenots ar Centrālās Baltijas Programmas (Central Baltic Programme) atbalstu.

Informācija:

Ilze Grunska

e-pasts: ilze.grunska@zemesdraugi.lv

Tālr: 29830259


visi jaunumi