programmas

Uzaicinājums uz ASV lektora Džefa Rogge lekciju Dabas muzejā

Atzīmējot Pasaules ūdens dienu “Vides izglītības fonds” sadarbībā ar “Vides aizsardzības klubu” aicina uz amerikāņu lektora Džefa Rogge  (Jeff Rogge) lekciju par ūdens piesārņojumu un vides izglītības nozīmi piekrastes aizsardzības problēmu risināšanā, kas notiks 29.martā, Latvijas Dabas muzejā, K.Barona ielā 4, Rīgā, plkst.18.00.

 Džefs Rogge ir organizācijas Chesapeake Bay Foundation (Česapīkas līča fonds) izglītības departamenta vadītājs. Česapīkas līča fonds vides aizsardzības organizācija ASV, kas īsteno pasaules lielāko vides izglītības programmu, kas veltīta viena reģiona vides aizsardzībai, kā arī ir izveidojusi efektīvu vides interešu aizsardzības biroju tīklu Česapīkas līča ūdensbaseinā. Česapīkas līča fonds tika izveidots 1969.gadā kā atbilde uz līča vides situācijas pasliktināšanos, un tā darbības modelis ir lielisks piemērs, lai izprastu amerikāņu attiecības ar dabu.

Džefs Rogge savos semināros stāsta ne vien par slāpekļa piesārņojumu un tā sekām, kas rada problēmas ne vien Česapīkas līcī, bet daudzās ūdenstilpnēs visā pasaulē, bet arī dalās savā pieredzē par efektīvākajām metodēm vides izglītībā darbā ar skolas vecuma jauniešiem. Viņš pats, strādājot ar jauniešiem un bērniem, izmanto radošu pieeju un netradicionālus materiālus (dušas aizkarus, plastmasas rotaļlietas, kafijas biezumus un pārtikas krāsas), ar to palīdzību turpat uz vietas klasē veidojot atraktīvus uzkates modeļus, kas vienkāršā un saprotamā veidā demonstrē piesārņojuma cēloņus, izplatību un sekas.

Ar semināriem Džefs Rogge ir viesojies ne vien ASV skolās, bet arī citur pasaulē. Pateicoties ASV vēstniecības atbalstam, Džefs Rogge viesosies Latvijā.

 Ieeja seminārā bez maksas. Seminārā tiks nodrošināts tulkojums uz latviešu valodu.

Vairāk par Chesapeake Bay Foundation var uzzināt šeit: http://cbf.org/

Sīkāka informācija par Jeff Rogge vadītajiem semināriem: http://cbf.typepad.com/bay_daily/2009/04/environmental-education-road-trip.html

 Semināru organizē „Vides izglītības fonds“ sadarbībā ar „Vides aizsardzības klubu“. Seminārs norisinās ar Amerikas Savienoto Valstu vēstniecības finansiālu atbalstu.

visi jaunumi