programmas

Uzsākoties peldsezonai, pasniegs Zilos Karogus peldvietām un jahtu ostām

Atklājot peldsezonas oficiālo sākumu Latvijā, 15. maijā plkst. 13:00 Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā 101. telpā norisināsies Zilā Karoga un Nacionālā peldvietu kvalitātes sertifikāta 2012. gada Latvijas rezultātu izziņošana, kā arī karogu un sertifikātu pasniegšana pašvaldību un jahtu ostu pārstāvjiem.

Šogad uz Zilo Karogu Latvijā pretendēja Liepājas, Ventspils, Jūrmalas, Rīgas, Engures, Kuldīgas, Jēkabpils, Daugavpils un Saulkrastu pašvaldību peldvietas, kā arī jahtu ostas Liepājā un Pāvilostā. Starptautiskajai žūrijai izskatīšanai tika izvirzītas 12 peldvietas un jahtu ostas.
Pasākumā piedalīsies pārstāvji no VARAM, ZK Nacionālās žūrijas, kā arī jahtu ostām un pašvaldībām, iepazīstinot arī ar sezonas aktualitātēm gan nacionālā līmenī Zilā Karoga kampaņas ietvaros, gan pašvaldību sagatavotajiem jaunumiem peldvietās.
Zilā Karoga kampaņas norise šī gada tūrisma sezonā solās būt ļoti interesanta. Pirmo reizi, veicot sezonas kontroles un arī sniedzot katram iedzīvotājam iespēju izteikt viedokli, tiks noskaidrots, kura šajā sezonā būs Latvijas labākā peldvieta – ūdens kvalitātes, servisa, informācijas un infrastruktūras aspektos, kā arī atbildīgā un saudzīgā attieksmē pret apkārtējo vidi. Tāpat arī Zilā Karoga kampaņas ietvaros un sadarbojoties ar starptautisko Baltijas jūras projektu „MARLIN” sezonas gaitā tiks pievērsta liela uzmanība cilvēku radīto atkritumu problēmai Baltijas jūrā un peldvietās – ne tikai Zilā Karoga peldvietās, bet visā Latvijas piekrastē kopumā.
Noslēdzoties peldsezonai, 13. Septembrī Rīgā viesosies pazīstamais zviedru žurnālists un vides dokumentālo filmu režisors Folke Ryden ar kampaņu „Modinātājs Baltijas jūrai” (A wake up tour – Baltic Sea waste campaign 2012), kuras laikā notiks semināri, tikšanās ar žurnālistiem un iesaistītajām lēmējinstitūcijām par Baltijas jūras problēmām un zemākajos ūdens slāņos atrodamo piesārņojumu un atkritumiem.
Zilā Karoga programma ir viena no piecām globālā Vides izglītības fonda (FEE International) programmām. Tā balstās uz 29 stingriem kritērijiem ūdens kvalitātes, vides pārvaldes, vides informācijas un izglītības, kā arī labiekārtojuma un servisa jomās. Latvijā FEE International pārstāv nodibinājums „Vides izglītības fonds”.

visi jaunumi