programmas

Vides izglītības fonds aicina pašvaldības izvirzīt savas pludmales Piekrastes balvai

Kampaņā „Mana jūra” jau trešo gadu tiks pasniegta Piekrastes balva. Piekrastes balvas izcīņa norisinās sadarbībā ar Zilā Karoga kampaņu, kas Latvijā apvieno tās pašvaldības, kas iegulda darbu un pūles atbildīgā piekrastes apsaimniekošanā. Vides izglītības fonda ieviestā Piekrastes balva jau trešo gadu aicina izvēlēties Latvijas labāko atpūtas vietu pie ūdens, kas iegūs Piekrastes balvu – atzinības zīmi, ar ko lepoties visas nākamās sezonas garumā.

Piekrastes balvas mērķis ir noskaidrot Latvijā iemīļotāko pludmali (gan pie jūras, gan pie iekšzemes ūdeņiem), kā arī popularizēt mazāk zināmās atpūtas vietas pie ūdeņiem.

Piekrastes balvas ieguvēju noteiks iedzīvotāju balsojums sabiedriskā medija portālā www.lsm.lv, taču nominantus šim godam izvirza pašvaldība – no katras pašvaldības drīkst izvirzīt vienu pludmali neatkarīgi no tā, vai tā atrodas pie jūras vai pie iekšzemes ūdeņiem. Par balvas nominantu var kļūt gan oficiāla, gan neoficiāla publiska, bez maksas pieejama, labiekārtota atpūtas vieta pie ūdens. Patīkama atpūta ir veselīga atpūta, tāpēc balsojumam apstiprinās tikai labiekārtotas pludmales, kurās nav konstatētas vides piesārņojuma problēmas pēdējo 5 gadu laikā. 

Pirmās kārtas nominantus paziņos 10.augustā, kad sāksies balsojums sabiedriskā medija portālā www.lsm.lv, kurā varēs piedalīties ikviens interesents un savas piekrastes patriots. Kampaņu „Mana jūra 2015“ īsteno nodibinājums Vides izglītības fonds ar EEZ un Norvēģijas finanšu instrumenta granta atbalstu un sadarbībā ar Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē.


Informāciju sagatavoja:
Elīna Kolāte
Kampaņas „Mana Jūra 2015“ publicitātes koordinātore
elina.kolate@zemesdraugi.lv
tālr. 20629359

Kampaņu „Mana Jūra 2015“ īsteno nodibinājums Vides izglītības fonds (www.videsfonds.lv), izmantojot EEZ un Norvēģijas finanšu stiprināšana“ (projekta nr. 2012.EEZ/DAP/MAC/100) ietvaros. Vides izglītības fonda darbību finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija projekta „Zaļais izrāviens - Vides izglītības fonda darbības instrumentu granta atbalstu.
  

visi jaunumi